Rosjanie jedzą zimą lody, żeby się ogrzać

0
300
Jedzenie lodów zimą w Rosji nie jest szalone. Źródło: Twitter

W Rosji nigdy nie jest za zimno na lody.

Po pierwsze, zdziwisz się, jak bardzo Rosjanie kochają swoje lody. Prawie każdy obcokrajowiec, który był w Rosji, zwłaszcza zimą, dziwi się dlaczego Rosjanie tak lubią jeść lody na ulicy w środku zimy, kiedy wszystko jest pokryte śniegiem? Kto w ogóle pomyślał, że sprzedawanie lodów w niskich temperaturach to dobry pomysł? Tak wymyślili Rosjanie i tak u nich jest.

Czytaj: Miasto Norylsk w Rosji to najbardziej depresyjne miasto na świecie

Czekając na autobus zimą, ludzie jedzą lody. Dawniej ulubione to były ESKIMO (Эскимо) z budki z lodami. Popularne były również BORODINO (Бородино), ale były one nieco trudniejsze do spożycia, gdy nie chciało się zdejmować rękawiczek podczas jedzenia lodów.

Wieczorami mama wyjmowała z zamrażarki duże opakowanie PLOMBIR (Пломбир), dzieliła je na 4 części i każdy decydował, co na nie nałożyć: orzechy i trochę likieru z Rygi (Рижский Бальзам) to jedne z ulubionych dodatków.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zgodnie z rosyjskim folklorem, zjedzenie czegoś zimnego rozgrzeje Cię. Lody są bardzo popularne w Rosji – popularne przez cały rok, również w mroźne zimy.

Rosjanie również uważają, że niepatriotyczne jest narzekanie na zimę, ponieważ to ekstremalne zimno uratowało ich podczas dwóch głównych najazdów. Rosjanie nadal noszą wielkie futrzane czapki, aby się ogrzać, ale uważają, że opuszczanie nauszników jest niemęskie.

Czytaj: Gdzie pojeździmy na łyżwach w Krakowie?