Rosyjska fotografka pokazuje, że miłość może trwać całe życie. Miłość nie zna wieku!

0
1976

Te zdjęcia są po prostu oszałamiające! W czasach, kiedy ludzie się coraz częściej rozwodzą i trwałe związki należą do rzadkości, takie obrazy naprawdę robią wrażenie i patrzy się na nie z przyjemnością. Zdjęcia rosyjskiej fotografki komplementują ludzie z całego świata. 

Irina Nedyalkova wykonała sesję, którą zachwyca się cały internet. Dlaczego zdjęcia dwóch starszych osób wzbudziły tak ogromne poruszenie w sieci? Dlaczego siwowłosa para przechadzająca się po plaży tak nas zachwyciła?

Zobacz więcej:  Zaczęliśmy i Kraków

Przyznajcie, że w czasach, w których coś nie zostało przerobione w Photoshopie, udoskonalone, wygładzone, poprawione i odmłodzone dla wielu ludzi nie jest atrakcyjne, nudne. Dlatego fenomenem tej sesji jest to, że są to starsi ludzie, którzy pokazują, że się kochają, troszczą o siebie i czują się piękni dla siebie, pomimo wieku.

W dobie Tindera bardzo trudno o trwały związek. Coraz częściej ludzie w byle powodu się rozstają i rozwodzą. Dla współczesnych par kilkumiesięczny staż to sukces. Staliśmy się za bardzo egoistyczni. Życie z jedną osobą do starości nie mieści nam się w głowach. Bywa tak, że kłótnia o drobiazg z partnerem budzi w nas chęć zakończenia związku. Jesteśmy nastawieni na branie, a nie na dawanie.

Zamiast cały czas się starać, wspierać się i przechodzić wspólnie przez gorsze momenty, po prostu się rozstajemy. Bo tak jest łatwiej i wygodniej. Znajomości „na chwilę” stały się czymś normalnym. I tu nagle widzimy obraz dwojga ludzi w podeszłym wieku, z siwymi włosami, zmarszczkami, którzy pomimo starszego wieku nadal patrzą na siebie z czułością, z miłością. Mają w oku tę samą iskrę, co 50 lat temu. Przytulają się do siebie, jak młodzi zakochań-ce, są sobą zauroczeni i szanują się za to, że wciąż są razem, pomimo tego, ile w życiu przeszli.

I właśnie dlatego te zdjęcia zostały odebrane tak entuzjastycznie. Każdy się nimi zachwycił, ponieważ każdy zobaczył to, o czym tak naprawdę marzy – o szczerej miłości aż po grób.

ZOBACZ TAKŻE: 14 ZDJĘĆ, KTÓRE W ŻARTOBLIWY SPOSÓB UKAZUJĄ RÓŻNICE MIĘDZY KOBIETĄ A MĘŻCZYZNĄ. – f7dobry.com

Artysta postanowiła stworzyć sesję zdjęciową o tematyce nieprzemijającej, prawdziwej miłości i uczuciem nie znającym granic. Trzeba przyznać, że udało jej się to w 100 procentach. Po opublikowaniu sesji na Facebooku, zdjęcia zaczęły być udostępniane, a oglądający komentowali je ze wzruszeniem.

Pomimo tego, że cały plan i charakter postaci były wyreżyserowane niczym film, to ekipa pracująca przy sesji tak bardzo uwierzyła w „chemię” pomiędzy tym dwojgiem, że – jak wspomina fotograf: „Nie mogliśmy powstrzymać się od łkania. Odchodziliśmy, aby po-szlochać i wytrzeć łzy, tak bardzo uwierzyliśmy w tę historię”. Sesja powstała w Zatoce Fińskiej w Sankt Petersburgu.

Zdjęcia: facebook.com