Rozmiar asteroid w porównaniu do Nowego Jorku

0
1304

Multiwersum jest nieskończony, przestrzeń jest ogromna, a rzeczy w niej płynące są również cholernie duże. Ale o jakich rozmiarach rozmawiamy? Łatwo zapomnieć o skali kosmicznych rzeczy w naszym codziennym życiu. Ale jedno dokładne porównanie może pomóc ci zrozumieć, jak naprawdę jesteśmy mali.

Animator 3D Alvaro Gracia Montoya z MetaBall Studios pokazał nam, jak duże naprawdę są asteroidy w naszym Układzie Słonecznym. Porównał je do wielkości Nowego Jorku, abyśmy mogli zrozumieć o jakich rozmiarach mowa.

Gdyby którakolwiek z nich uderzyła w Ziemię, byłoby to katastrofalne.

Są to rozmiary niektórych asteroid w porównaniu do Nowego Jorku – powiedział Alvaro Gracia

Więcej informacji: Instagram (Montoya) | YouTube | Facebook (MetaBall Studios) | YouTube

Czytaj: 33 zdjęcia, które sprawią, że ponownie ocenisz swoje istnienie

Wykonanie filmu zajęło animatorowi cały miesiąc.

„Mój kanał specjalizuje się w porównywaniu rozmiarów. Widziałem, że prawie nie ma filmów o asteroidach, więc pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie zrobienie takiego – powiedział animator Bored Panda.

„Chociaż niektóre są bardzo duże, najbardziej niebezpieczne są te małe, ponieważ trudniej je wykryć” – powiedział Gracia.

Poniżej możesz obejrzeć pełną animację!

Naukowcy przeprowadzili symulację asteroidy uderzającej w Nowy Jork.

Mówiąc o asteroidach i Nowym Jorku, czy wiesz, że NASA badała możliwe skutki tego, co by się stało, gdyby jedna z nich tam się rozbiła? Tak, NASA faktycznie przeprowadziła symulację asteroidy o szerokości 60 metrów, która zaorałaby (prawdopodobnie) największe miasto na Ziemi.

Według naukowców taka asteroida uderzyłaby w Nowy Jork siłą tysiąca bomb atomowych zrzuconych na Hiroszimę. Sam wpływ spowodowałby nawet 1,3 miliona ofiar śmiertelnych, ponieważ Central Park i dolny Manhattan zostałyby całkowicie zmiażdżone. Ale nie martwcie się, drodzy Czytelnicy, nie grozi nam to. Ziemi nie zagrażają asteroidy.

Czytaj: POLSKI FOTOGRAF ZACHWYCA ZDJĘCIAMI KOSMOSU!