Rustykalny dom wiejski z oszałamiającym dwupiętrowym szklanym narożnikiem

0
1037

Pracując nad rewitalizacją niegdyś prawie opuszczonej wsi w Albanii, założyciele Mrizi i Zanave Agroturizëm stworzyli uderzającą wizję, która patrzy w przyszłość, zachowując jednocześnie przeszłość.

Sercem nieruchomości jest nowoczesny szklany dom wiejski, który podkreśla elegancką sylwetkę, a jednocześnie integruje się z otoczeniem dzięki kamieniowi i szkle.

Serwując zdumiewające dania przy użyciu lokalnych składników i zapewniając designerskie zakwaterowanie, pobyt na farmie sprawi, że będziecie chcieli natychmiast zarezerwować bilet do Albanii.

Połączenie starego kamiennego budynku z dużymi, szklanymi szybami było wizją szefa kuchni i założyciela Altina Prengi, który rozpoczął projekt 8 lat temu.

Dom wiejski zaprojektowany przez Plisa Ateliera wygląda bardzo naturalnie. Z zewnątrz widać tradycyjne kamienie, które są przerwane w rogu budynku dzięki dużym szklanym szybom.

Wchodząc do środka, do pokoju gościnnego widać piękne drewniane dodatki. Grube belki na suficie pasują do mebli, ponieważ łóżko jest ustawione na podstawie utworzonej z drewnianych bali. Nawet mały stolik i taborety są wykonane z tego samego drewna, dzięki czemu wszystko do siebie pasuje i wygląda bardzo elegancko.

Restauracja jest urządzona w bardzo podobnym stylu. Są duże okna, przez które można podziwiać rozległy teren otaczający farmę. Pokryte drewnem ściany i sufit tworzą przytulną atmosferę sprzyjającą kameralnemu posiłkowi z przyjaciółmi i rodziną.

Pobyt w tym nowoczesnym domu wiejskim nie jest tak drogi, jak mogłoby się wydawać. Pokoje zaczynają się od około 50 USD za noc (czyli niecałe 200 zł), wliczone jest w to śniadanie.

Czytaj: Możesz spać pod gwiazdami w towarzystwie słoni

Ten oszałamiający, nowoczesny, szklany dom położony jest w albańskiej wsi.

W środku jest kilka pokoi gościnnych o przytulnych wnętrzach, które nadają wspaniały klimat nowoczesnemu domowi.

Dom znajduje się na terenie farmy należącej do Slow Food Albania.

Restauracja odzwierciedla architekturę, ponieważ zachowuje lokalne tradycje, ale z nowoczesnym akcentem.

Mrizi i Zanave Agroturizëm: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Czytaj: GOŚCIE TEGO HOTELU JEDZĄ ŚNIADANIE Z ŻYRAFAMI