Rybak złapał homara, który występuje 1 na 2 miliony

0
750

Rybak Ricky Greenhowe powiedział, że nie może uwierzyć, że złowił rzadkiego homara, którego szanse wynoszą dwa miliony do jednego.

Ricky Greenhowe, Szkot, który łowił ryby odkąd był nastolatkiem, złowił homara ważącego 1,3 kg podczas połowów u wybrzeży Aberdeen. Opublikował zdjęcia w swoich mediach społecznościowych. Spójrzmy na to cudo!

Zdjęcie: Facebook/Ricky Greenhowe

Według doniesień Greenhowe był na swojej łodzi rybackiej Skua, kiedy zauważył homara.

Rybak powiedział, że nie mógł uwierzyć, że złapał rzadkiego niebieskiego homara, którego szanse wynoszą dwa miliony do jednego.

Zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami 47-letni rybak powiedział, że to znak szczęścia i woli go nie jeść.

Czytaj: Rybak złapał wyjątkowego homara. Taki homar zdarza się 1 na 100 milionów!

Zdjęcie: Facebook/Ricky Greenhowe

Według doniesień medialnych specjalny krab ma inny kolor z powodu nieprawidłowości genetycznej. W raporcie stwierdzono, że nieprawidłowość powoduje, że takie homary produkują więcej określonego białka niż inne.

Według rybaka, normalny rozmiar skorupiaka morskiego wynosi około 1,5 kg i kosztuje około 25 funtów (132 zł).

Czytaj: Do Wrocławia powraca Festiwal Krasnoludków

„Wstyd byłoby cieszyć się najrzadszym zwierzęciem podczas obiadu”, mówi rybak

Rozmawiając ze szkockim serwisem informacyjnym, Greenhowe powiedział, że wolałby umieścić najrzadsze stworzenie w akwarium, zamiast zjeść pyszną kolację.

„Nie chodzi o pieniądze. Ten homar musi kontynuować swoje życie” – powiedział 47-letni rybak.

Greenhowe planuje dać homara do akwarium lub umieścić go z powrotem w wodzie. „Zadzwonię do Macduff Aquarium, żeby sprawdzić, czy go chcą, jeśli nie, wrzucę go z powrotem do wody” – powiedział.

„Nigdy wcześniej takiego nie widziałem, a łowię od 14 roku życia. Jest tak rzadki, że szkoda byłoby go włożyć go do garnka” – powiedział Greenhowe.

Anomalia genetyczna nadaje mu niebieski kolor.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Warto wspomnieć, że nie był to pierwszy raz, kiedy takie stworzenie zostało schwytane przez rybaków w tej okolicy. Wcześniej w kwietniu brytyjski rybak złowił rzadkie stworzenie z wybrzeża Kornwalii, jednak rybak umieścił najrzadsze stworzenie z powrotem w morzu, ponieważ było „zbyt małe, by sprowadzić je na ląd”.

Spójrz na niektóre z przygód, które miały miejsce podczas łowienia ryb

Wędkarstwo jest uważane za jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu na całym świecie, jednak czasami kończy się w przerażającym momencie.

Pewnego razu wyprawa wędkarska mężczyzny okazała się przerażającym koszmarem, ponieważ zamiast złowić rybę, został on wciągnięty przez nią do jeziora.

Do incydentu doszło w czerwcu w wiosce w powiecie Somogy na Węgrzech. Lokalny mieszkaniec Lorant Szabo był ofiarą, która udostępniła wideo na swoim kanale YouTube.

Na nagraniu widać mężczyznę łowiącego ryby nad jeziorem Harsaberki. Widzimy, jak mężczyzna cierpliwie czeka na swój połów, gdy ryba zaczyna ciągnąć wędkę. Szabo usilnie stara się wyciągnąć rybę na brzeg, ale wpada do jeziora, gdy został przyciągnięty przez rybę.