Rybołów w trakcie polowania

0
1280

Obserwowanie majestatycznego rybołowa szybującego po niebie to piękny widok. Zrobienie mu dobrych zdjęć podczas lotu mogą wykonać tylko wykwalifikowani fotografowie. Jeszcze lepsze zdjęcia są, gdy te drapieżne ptaki są w trakcie polowania.

Chen Chengguang, tajwański fotograf robi artystyczne zdjęcia ptakom. Niektóre z jego najlepszych zdjęć to właśnie zdjęcia rybołowa. Internauci lubią zwłaszcza chronofotografie, na których widać rybołowa lecącego w kierunku zdobyczy. Każdy jego ruch jest rejestrowany w kilku klatkach, a następnie łączone w jedno zdjęcie.

Przewiń w dół, aby zobaczyć niesamowite zdjęcia Chengguanga. Koniecznie obejrzyj jego pozostałe zdjęcia na jego koncie na Instagramie: są wspaniałe i pokazują piękny świat fauny i flory.

Więcej informacji: Instagram

Fotograf Chen Chengguang zrobił niesamowite zdjęcia rybołowa podczas polowania.

Czytaj: Zdjęcia małych ptaszków, które wyglądają zupełnie inaczej, gdy stają się dorosłe

Zdjęcie: joinus12345
Zdjęcie: joinus12345
Zdjęcie: joinus12345

Chengguang od dawna ma obsesję na punkcie fotografowania ptaków. Jego celem jest pokazanie „najpiękniejszych aspektów” lotu. Zwraca uwagę, że jego praca jako fotografa jest pełna „trudu, frustracji, podniecenia”, ale wszystko to jest tego warte, ponieważ sprawia, że czuje się, jakby coś osiągnął.

Chengguang używa techniki zwanej chronofotografią do tworzenia złożonych obrazów klatka po klatce.

Zdjęcie: joinus12345
Zdjęcie: joinus12345
Zdjęcie: joinus12345

Fotograf ma ponad 209 000 obserwatorów na Instagramie, którzy czekają na jego kolejne, nowe, świetne zdjęcia. Wiadomo dlaczego: ujęcia są estetyczne, kolorowe i przedstawiają nowy i ekscytujący sposób patrzenia na ptaki.

Zdjęcie: joinus12345
Zdjęcie: joinus12345
Zdjęcie: joinus12345

Według National Geographic rybołów żyje na wolności do 30 lat. Prawie wyłącznie je mięso z ryb. W rzeczywistości ryby stanowią 99% jego diety.

Ten ptak jest naprawdę majestatyczny.

Ptaki te żyją głównie wokół zbiorników wodnych ze względu na swoją dietę. Ich ciała są idealne do polowania na ryby: mają zakrzywione pazury, co oznacza, że ich ofiara ma niewielkie szanse na ucieczkę.

Przy nurkowaniu nozdrza ptaka są zamykane. Inną adaptacją do zanurzania związanego z trybem polowania są silnie natłuszczone pióra o wodoodpornych właściwościach. Dzięki temu ptak wznosi się w powietrze od razu po zanurkowaniu (nie musi suszyć skrzydeł).

Dieta tych ptaków składa się w 99% z ryb.

Czytaj: PO 10 LATACH W INDIACH POSTAWAŁA OGROMNA RZEŹBA MITOLOGICZNEGO PTAKA.