Ryjoskoczki to najsłodsze stworzenia na świecie

0
468
Ryjoskoczek jest spokrewniony ze słoniem, ale jest niewiele większy od myszy.

Ryjoskoczki to małe owadożerne ssaki pochodzące z Afryki. Ich tradycyjna angielska nazwa „słoń ryjówka” pochodzi od dostrzegalnego podobieństwa między ich długimi nosami a trąbą słonia oraz powierzchownego podobieństwa do ryjówek.

Stworzenie jest jednym z najszybszych małych ssaków, osiągając prędkość 28,8 kilometrów na godzinę. Jednak to nie szybkość jest powodem, dla którego tak bardzo je lubimy – chodzi o ich przeuroczy wygląd. Tym bardziej, kiedy ziewają. Przewiń w dół i przekonaj się sam!

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Oto kilka dobrych wieści: ryjówka somalijska została niedawno odkryta w Afryce po tym, jak od 1968 roku. była poza zasięgiem radaru. Tak, przez ponad 50 lat wszyscy myśleliśmy, że ten gatunek ryjówki słoniowej wyginął i opuścił ziemia na dobre.

Czytaj: Ten afrykański owoc nazywany jest jagodą marmurową

W sumie na świecie występuje 20 gatunków ryjóskoczków, a ryjoskoczek somalijski jest jednym z najbardziej tajemniczych. Został odnaleziony cały i zdrowy w Dżibuti, kraju w Rogu Afryki, przez grupę naukowców. Odkrycie, że ryjoskoczek somalijski istnieje na wolności, jest pierwszym krokiem w ochronie. Teraz, gdy wiemy, że przetrwał, naukowcy i ekolodzy będą mogli zapewnić, że nigdy więcej nie zniknie i zapewni nam rozrywkę swoim uroczym ryjkiem.

Czytaj: W Kenii urodziła się zebra z plamami zamiast pasków