Ryś rudy wykonał ogromny skok nad wodą, wszystko zostało nagrane kamerą

0
1203
Ryś rudy ma wysportowane ciało i ten skok nie sprawił mu większych trudności. Zdjęcie: YouTube

Ryś rudy jest nieuchwytny i aktywny nocą, więc rzadko widuje się go w świetle dziennym. Tym razem wszystkich fanów dzikiej przyrody czeka nie lada gratka.

Imponujący moment, kiedy ryś rudy robi ogromny skok nad wodą został nagrany na wyspie Pecan w Luizjanie.

Widać, jak kot zbiera się do skoku i skacze na drugą stronę jednym ruchem. Jego skok jest pełen wdzięku. Zawsze tylko jedna osoba zdobywa złoty medal olimpijski, i w tym przypadku rudy ryś wygrywa.

Nagranie, jak rudy ryś wykonuje niesamowicie duży skok sprawił, że wszyscy zaniemówili.

Czytaj: Słonie w Tajlandii zostały wypuszczone na wolność z powodu braku turystów

Portal Bored Panda skontaktował się z Laurel Serieys, biologiem przyrody z University of Cape Town i koordynatorem projektu w Urban Caracal Project, aby dowiedzieć się więcej na temat skoków na długich dystansach. Okazuje się, że „ryś rudy może z łatwością skoczyć kilka metrów” i wiele mniejszych kotów może to zrobić.

W tym konkretnym przypadku „ryś rudy stara się uniknąć zamoczenia, a biorąc pod uwagę zwinne, wysportowane ciało zwierzęcia, przeskoczenie przez most nie było zbyt trudne dla niego”, powiedziała Laurel. W rzeczywistości kot mógł być gotowy na zdobycz. „Widzieliśmy rysie rude polujące w pobliżu wody na ptactwo wodne, więc być może polował w pobliżu i próbował przedostać się z jednej strony wody na drugą”.

Tymczasem większe koty mogą skakać znacznie dalej bez większego wysiłku. Laurel powiedziała, że „ich skok może osiągnąć 6 metrów”.

Podczas połowów na wyspie Pecan pewna osoba zauważyła rysia rudego i zaczęła go nagrywać.

YouTube
YouTube
YouTube
YouTube
YouTube
YouTube
YouTube
YouTube

Wszyscy internauci są pod wrażeniem tego skoku!

Czytaj: PARY RĄK WYNURZAJĄCYCH SIĘ Z CANAL GRANDE W WENECJI!