Rzadka odmiana winogron jest większa niż kurze jajko

0
488
Zdjęcie: VietnamNet

Zdjęcia gigantycznych winogron, większych niż przeciętne jajo kurze, pojawiały się w wietnamskich mediach społecznościowych, wywołując pytania o ich autentyczność i pochodzenie.

Nowatorskie owoce są szczególnie popularne w Japonii, gdzie wyspecjalizowane sklepy mogą sprzedawać niektóre odmiany jabłek, brzoskwiń, melonów lub winogron po zadziwiających cenach.

Jednak popularność takich owoców rozprzestrzeniła się w całej Azji, a ostatnio wietnamski właściciel straganu podzielił się zdjęciami nowej odmiany winogron sprowadzonych z Japonii.

Wykorzystywanie mediów społecznościowych do promowania nowych produktów jest obecnie dość standardowe, tylko te zdjęcia przyciągnęły dużo więcej uwagi niż zwykle, ze względu na pozorny rozmiar winogron. Niektóre z tych białych winogron wydawały się większe niż jajo kurze.

Wietnamska strona internetowa VietnameNet była jednym z pierwszych sklepów, które zamieściły zdjęcia gigantycznych winogron, twierdząc, że jest to nowa japońska odmiana „vip”, sprzedawana za 7 milionów dongów (300 dolarów) za kiść. To bardzo drogo, nawet jak na nowe owoce; Na przykład japońskie pionowe winogrona są sprzedawane za około 2,5 miliona dong (107 dolarów) za kiść.

Zdjęcie: VietnamNet

Jak wszystkie japońskie owoce-nowości, te winogrona nie są sprzedawane na wagę, ale na pęczki, przy czym każda kiść musi spełniać bardzo surowe standardy jakości. Na przykład te niezwykle rzadkie winogrona muszą ważyć co najmniej 1 kg na kiść, a każde winogrono musi mieć średnicę od 4 do 5 cm, aby kwalifikować się do sprzedaży i eksportu.

Czytaj: Winogrona chronią skórę przed UV, działają jak filtr przeciwsłoneczny

Zdjęcie: VietnamNet

Pani Khuc Ngoc Anh, właścicielka ekskluzywnego sklepu z owocami w Xuan La w Hanoi, była osobą, która opublikowała zdjęcia winogron VIP, które przybyły z Japonii. Próbowała zainteresować ludzi, więc użyła prawdziwego kurzego jajka, aby pokazać, jak ogromne są te winogrona. Technika zadziałała i w ciągu zaledwie kilku minut sprzedano wszystkie 50 zamówionych przez nią pęczków.

Czytaj: Wizyta w portugalskiej winnicy? Zamieszkaj w beczce do wina!

Zdjęcie: VietnamNet

Właścicielka sklepu powiedziała, że winogrona to bardzo nowa odmiana białych winogron pionierów z japońskiej prowincji Nagano. Pierwsza przesyłka i opublikowane przez nią zdjęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie klientów, ale powiedziała VietnamNet, że ma trudności z zapewnieniem nowej przesyłki ze względu na rzadkość występowania tej nowej odmiany.

Zdjęcie: VietnamNet

Co ciekawe, gigantyczne winogrona nie są tak drogie, jak bardziej znane japońskie winogrona Ruby, które mogą być sprzedawane nawet za 11 milionów dong (475 USD) za kiść. Są znane jako najdroższa odmiana winorośli na świecie, a najdroższa kiść sprzedano za aż 1,1 miliona jenów (11 000 USD), w 2016 roku.

johannesfloe.com – Art to remember