Rzeczy, które możesz zrobić, gdy masz ochotę się poddać

0
281
Jak się nie poddać? Zdjęcie: pl.freepik.com

Może nadejść czas, kiedy poczujemy, że straciliśmy cel życia i chcemy się poddać. Oto 13 rzeczy, które możesz zrobić, gdy masz ochotę się poddać w życiu.

Wielu z nas doświadczyło przeciwności. Wszyscy mamy dni, kiedy nie chcemy wstawać z łóżka i poddać się we wszystkim.

Wszystko w życiu jest ze sobą powiązane. Ludzie muszą stawiać czoła wyzwaniom i trudnościom w swoim życiu. Są one niezbędne, ponieważ pomagają ci się rozwijać i zmieniać.

Kiedy masz zamiar się poddać, możesz przeprogramować swój umysł, aby osiągnąć swoje cele, jakiekolwiek by one nie były.

Oto 13 rzeczy, które możesz zrobić, gdy masz ochotę się poddać:

1. Zmodyfikuj swoją hipotezę

Twój wygląd fizyczny odzwierciedla to, jak się czujesz. Twoje ciało może oszukać Twój umysł i tak zmieniasz swój stan. Najlepszym ćwiczeniem jest trzymanie się rutyny i czerpanie wszystkich korzyści dla zdrowia psychicznego.

2. Zarówno Twoje ciało, jak i umysł wymagają karmienia

Kiedy nie odżywiasz swojego ciała, możesz to poczuć. Masz trudności np. z koncentracją lub pamięcią. Jedzenie nie tylko dostarcza amunicji dla Twojego ciała, ale także energetyzuje Twój umysł. Odpowiednio odżywiając swoje ciało, możesz zmienić cały swój sposób myślenia.

3. Zastanów się, jak daleko zaszedłeś

Kiedy myślisz o rzuceniu palenia, nie skupiaj się na swoich problemach lub porażkach. Zamiast tego zastanów się, jak daleko zaszedłeś w swoim życiu i obserwuj teraźniejszość.

Czasami zaczynamy z jedną wizją w głowie i kończymy tak daleko od tego, dlaczego stworzyliśmy biznes, pracę lub związek, że zaczynamy się dezorientować i kwestionujemy nasze decyzje i działania.

Musisz upewnić się, że jesteś na dobrej drodze i osiągasz swoje cele.

Czytaj: „Szafa Dobra” znów pomaga w Krakowie

4. Nie porównuj się z innymi

Poczujesz się przygnębiony, jeśli spróbujesz porównywać się z innymi. Oznaczasz siebie, porównując swoje wyniki z wynikami innych. Powiedz sobie, że to nie ma znaczenia, nawet jeśli wynik nie jest zgodny z oczekiwaniami. Okazuj miłość do siebie i doceniaj siebie.

5. Rozpoznaj trudności

Jak wiecie, to będzie trudny czas. Nic dziwnego, że chcesz się poddać, bo podróż jest zbyt trudna. W końcu wiedziałeś, że to nie będzie łatwe.

Pamiętaj, że aby wygrać bitwę, być może będziesz musiał stoczyć ją kilka razy. W rezultacie nie poddawaj się i próbuj dalej, dopóki nie odniesiesz sukcesu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

6. Szukaj pomocy i otrzymuj pomoc i wsparcie, którego potrzebujesz

Szukanie pomocy i wsparcia, gdy jesteś na skraju rezygnacji, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić. W rezultacie, jeśli masz kłopoty i uważasz, że nie możesz sobie z tym poradzić, poszukaj pomocy.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest dobra ocena sytuacji. Możesz podejmować dobre decyzje, jeśli masz wystarczające doświadczenie. W większości przypadków zły osąd jest źródłem ekspertyzy. W rezultacie im więcej wyzwań napotkasz, tym lepsza będzie Twoja zdolność do rozwoju.

7. Zrób sobie krótką przerwę

Krótka przerwa może Cię naładować, niezależnie od tego, czy jest to krótki spacer, wycieczka jednodniowa, czy kilkudniowa wycieczka. Nawet w ciągu dnia pracy, jeśli masz ochotę zrezygnować z zadania, zrób sobie przerwę i wróć do tego później. Poczujesz się dużo lepiej.

8. Posłuchaj optymistycznej muzyki

Słuchaj inspirujących piosenek, gdy czujesz się przygnębiony lub niepewny siebie. Jeśli chcesz, śpiewaj. Pozwól muzyce zmienić Twój nastrój, a w rezultacie Twoje myśli.

Czytaj: Muzyka jest dobra dla zdrowia serca

9. Praktykuj wdzięczność, aby stać się szczęśliwszym

Wdzięczność to prosta czynność, która może sprawić, że poczujesz się lepiej. Zastanów się, kiedy ostatnio byłeś podekscytowany w swoim życiu. Zastanów się, co robiłeś i spróbuj to odtworzyć. Wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy tendencję do utykania w schematach myślowych, które są trudne do złamania.

Prosty poranny rytuał, taki jak pisanie w dzienniku wdzięczności, może pomóc ci zacząć praktykować wdzięczność. Rozejrzyj się wokół siebie, zamknij oczy i rozważ wszystkie rzeczy, za które jesteś wdzięczny.

10. Popraw jakość swoich relacji

Zapominamy radować się ze zwycięstw. Jesteś tacy, jak ludzie, którzy Cię otaczają, więc upewnij się, że są kochający i wspierający.

Usuwanie toksycznych ludzi ze swojego życia może być trudne, ale gdy nawiążesz nowe znajomości, pożegnanie się z osobami, które Cię ciągną w dół, stanie się łatwiejsze. Podejmij nowe hobby, które polega na byciu częścią grupy.

11. Naucz się akceptować niewygodne uczucia

Życie nie jest łatwe. Nieustannie stawiamy czoła wyzwaniom i przeszkodom do pokonania, co jest częścią podróży.

Będziesz lepiej przygotowany na to, co Cię czeka, jeśli zaakceptujesz, że sprawy staną się trudne i że będzie czasami ciężko, a czasami łatwo. Prosta ponowna ocena i krótka przerwa mogą popchnąć Cię do przodu w sposób, którego nigdy nie wyobrażałeś sobie.

12. Wytrwałość pomoże Ci wygrać

Jeśli chcesz wygrywać i osiągać swoje cele, musisz być wytrwały w swoim życiu. Nie możesz iść dalej, ponieważ jesteś tak zdeterminowany, aby coś się wydarzyło. Będziesz iść naprzód, jeśli zrozumiesz i uwierzysz, że wytrwałość przynosi rezultaty.

13. Podziel się swoimi celami

Znajdź osobę, której powiesz o swoich celach i która pomoże Ci pozostać na dobrej drodze. Jasne, to przerażające, ale gwarantuje, że dotrzymasz obietnicy dla siebie. Upewnij się, że druga osoba obdarzy Cię twardą miłością. Pozwoli to na zachowanie odpowiedzialności i zachęci do podjęcia działań.

Końcowe przemyślenia

Łatwo uwierzyć, że czasami rzeczy są niemożliwe do osiągnięcia. Życie jest ciągłym balansowaniem między uleganiem urokowi rozproszenia a wytrwaniem w bólu dyscypliny.

Nie jest kłamstwem stwierdzenie, że ta delikatna równowaga określa nasze życie i tożsamość. Czy przeszedłeś przez wszystkie lekcje, radości i smutki, które towarzyszą osiągnięciu Twoich celów? Jeśli nie znasz odpowiedzi, idź dalej, aż to przeżyjesz!