Rzeczy, które najbardziej przyciągają ludzi

0
318
Zdjęcie: Pixabay

Zdziwiłbyś się, co świat nauki odkrył, jeśli chodzi o romans. Wbrew powszechnemu przekonaniu, miłość mniej przypomina powieść romantyczną, a o wiele bardziej jest jak dziennik psychologiczny.

Rzeczy, które najbardziej przyciągają ludzi:

Twoje usta

Pixabay

Zapomnij na chwilę o afiszowaniu się swoimi krągłościami. Wyniki badania przeprowadzonego na Uniwersytecie w Manchesterze wykazały, że usta są najbardziej atrakcyjnym atrybutem fizycznym kobiety.

Kiedy myślisz o tym, jak bardzo ludzie na świecie pożądają kobiety takie jak Angelina Jolie i Scarlett Johansson, trudno się temu sprzeciwić. Okazało się, że różowa i czerwona szminka przykuwa uwagę mężczyzny jeszcze bardziej. W razie wątpliwości wybierz czerwoną — to klasyk i działa.

Silny kontakt wzrokowy

Pixabay

Okazuje się, że Twoje źrenice rozszerzają się nieco bardziej, gdy ktoś Cię pociąga.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Proste, białe zęby

Pixabay

Badania sugerują, że proste, białe zęby są bardziej atrakcyjne i można bezpiecznie założyć, że większość ludzi nie lubi żółtych, gnijących zębów. Nie powinniśmy nawet tego mówić, ale szczotkuj, nitkuj zęby i regularnie odwiedzaj swojego dentystę.

Zdziwiłbyś się, jak wiele osób nie dba o higienę jamy ustnej. To jeden z tych podświadomych sygnałów zdrowia i płodności, które ewolucja tak podstępnie umieściła w naszym DNA, aby pomóc nam przetrwać.

Uśmiech

Jedno z badań sugeruje, że uśmiechnięte kobiety znacznie bardziej pociągają mężczyzn.

Wyższy głos

Głosy o wysokim tonie są najwyraźniej bardziej seksowne. Naukowcy sugerują, że dzieje się tak, ponieważ wyższe głosy sugerują mniejszy rozmiar ciała, co nasze społeczeństwo uważa za bardziej atrakcyjne. Wszyscy znamy prawdę: fetysz helu. Skoro już jesteśmy przy temacie, pamiętaj, że papierosy nie pomogą Twojej sprawie, ponieważ mają tendencję do pogłębiania głosu (i żółknięcia zębów. I, wiesz, powodują raka).

Czytaj: 10 prostych nawyków, które czynią Cię bardziej atrakcyjną

Biodra nie kłamią

Naukowcy odkryli, że mężczyźni preferowali większe proporcje bioder do talii niż mniejsze. Zdecydowaliśmy dojść do wniosku, że oznacza to, że wszystkie typy ciała są piękne i atrakcyjne.

Czerwony kolor

Pixabay

To badanie stereotypów kolorystycznych zawierało dwa zdjęcia tej samej kobiety. Na jednym zdjęciu była ubrana na niebiesko, a na drugim na czerwono, na obu pozowała w ten sam sposób. Zgodnie z wynikami, zdjęcie kobiety w czerwieni zostało ocenione jako bardziej atrakcyjne i pożądane seksualnie. Co więcej, mężczyźni biorący udział w badaniu wskazali, że byliby bardziej skłonni umawiać się z ubraną w czerwień kobietą, a nawet wydawać na nią więcej pieniędzy. Niebieski nigdy tak nie zadziałał.

Język ciała przyciągania

Jeśli siedzisz przy barze, odwróć się trochę w stronę faceta, którym jesteś zainteresowana. Pochylanie się, przechylanie głowy i wskazywanie stóp w kierunku osoby – wszystko to podświadomie komunikuje zainteresowanie i zaangażowanie. Rumieniec sygnalizuje atrakcyjność i jest sposobem na przyciągnięcie uwagi płci przeciwnej. Więc jeśli wychodzisz i planujesz kogoś poderwać, nie zapomnij użyć różu do policzków przed wyjściem.

Czytaj: Ruszyły zapisy do 17. Biegu Sylwestrowego w Krakowie

Symetria twarzy

Pixabay

Według naukowców najważniejszą cechą jest coś, z czym niewiele możemy zrobić: symetria twarzy. To wtedy, kiedy lewa strona Twojej twarzy wygląda dokładnie tak samo jak prawa strona Twojej twarzy i na odwrót. Większość celebrytów i modelek ma mocne, symetryczne twarze. Nie możesz tak naprawdę zmienić symetrii twarzy, chyba że pójdziesz pod nóż i nie zalecamy tego próbować. Jeśli masz symetryczną twarz, podziękuj swoim genom. Ale jeśli nie, uwierz nam, są znacznie ważniejsze rzeczy, które możesz zrobić, aby kogoś przyciągnąć (patrz następny punkt).

Zaufanie jest kluczowe

Przyciąganie to nie tylko wygląd, więc nie myśl, że chodzi tylko o wygranie na genetycznej loterii — jest wiele rzeczy w Twojej postaci, które czynią Cię atrakcyjną.

Po pierwsze, pewność siebie może znacznie zwiększyć Twój seksapil. Ludzie pewni siebie są bardziej skłonni do wysyłania sygnałów zainteresowania. Wyślij więcej sygnałów, a otrzymasz w zamian więcej sygnałów — po prostu nie rób tego desperacko. Nawet jeśli nie jesteś najgorętszą osobą w pokoju, nastawienie, że jesteś zadowolona z tego, kim jesteś, może zrobić lepsze wrażenie niż modelka z niską samooceną.

W tym samym duchu istnieje wiele innych niefizycznych cech, które są niezwykle atrakcyjne. Ważna jest również samoświadomość, autentyczność, odwaga, otwartość na doświadczenie i ciekawość, empatia, pokazanie się z tej zabawnej strony, ale też z tej mądrej,