Rzeźby z piór stworzone przy użyciu skalpeli chirurgicznych i małych nożyczek

0
467
Chcemy latać, ale nie możemy, więc ptaki i pióra są ważnymi symbolami reprezentującymi nasze pragnienia.

Chris Maynard pióra ptaków rzeźbi w misterne dzieła sztuki, aby ich naturalne piękno było bardziej zauważalne. Praca podkreśla wzory i kolory samych piór, zachęcając widza do innego spojrzenia na to wszystko. Pióra reprezentują lot, przemianę i pomost między naszym obecnym życiem a naszymi marzeniami.

Maynard prezentuje swoją pracę w cieniach, charakterystycznej formie sztuki, którą opracował po latach badań. Do rzeźbienia piór używa małych nożyczek i skalpeli chirurgicznych.

Pióra, które używa Maynard są legalnie pozyskiwane. Wiele piór jest naturalnie zrzuconych na ziemię, co oznacza, że ptaki, z których pochodzą, prawdopodobnie nadal żyją.

Czytaj: Symbolika ptaków w różnych kulturach

Ponieważ pióra są uniwersalnymi symbolami lotu, transformacji, osiągnięć i nadziei, sztuka przemawia do wielu ludzi, którzy tęsknią za tymi cechami, a także do ludzi, którzy czczą ptaki.

Prace Maynarda znajdują się w kolekcjach prywatnych i są wystawiane w Ameryce Północnej, Azji, Europie i Australii. Książka „Feathers, Form & Function” podkreśla sztukę i opowiada o tym, czym są pióra, jakie role pełnią dla ptaków i dlaczego ludzie uważają je za pociągające.

Więcej informacji: featherfolio.com | Instagram

Chcemy latać, ale nie możemy, więc ptaki i pióra są ważnymi symbolami reprezentującymi nasze pragnienia.

Czytaj: Nowy przystanek kolejowy Kraków Bronowice