Samochody pokryte 12-centymetrowym lodem na pokładzie statku

0
429
Ładunek używanych japońskich samochodów został zaschnięty w 12-centymetrowej skorupie z soli i lodu po tym, jak statek transportowy dostarczający je do Władywostoku natrafił na niezwykle zimną pogodę na Morzu Japońskim. Źródło: Twitter

Samochody, które zostały dostarczone do rosyjskiego portu były pokryte 12-centymetrowym lodem z powodu strasznych warunków pogodowych, w których temperatura osiągnęła nawet -19℃.

Konsumenci samochodów muszą liczyć się z długim okresem oczekiwania na odbiór zarezerwowanych pojazdów. Winę ponosi pandemia Covid-19. Jednak wydaje się, że klienci w Rosji, którzy zarezerwowali Hondy Jazz i Toyota Tank, będą musieli dłużej poczekać, ale z innego powodu.

Tym razem za sznurki pociągnęła potężna matka natura.

Dziesiątki samochodów całkowicie zamarzło, gdy śnieg uderzył w Morze Japońskie.

Niezwykle zimne i wietrzne warunki sprawiły, że temperatury we Władywostoku w Rosji – porcie, do którego przywożono samochody – spadły do -19℃.

Ekstremalne warunki pogodowe sprawiły, że Toyoty Tank i Hondy Jazz pokryte były 12-centymetrowym lodem na pokładzie przewoźnika towarowego Sun Rio Ro-Ro.

Twitter

Używane samochody japońskie są popularne w Rosji i istnieje regularny rynek eksportowy na całym Morzu Japońskim, mimo że dwa kraje jeżdżą po przeciwnych stronach drogi.

Oblodzenie statku występuje z powodu wilgotnego wiatru morskiego i ujemnych temperatur powietrza, co może prowadzić do zwiększenia zanurzenia, przechyłu i zwiększenia ryzyka przewrócenia się statku.

Pojazdy przyjeżdżają w takim stanie w okresie zimowym dość często, a gdy tak się dzieje, marynarze łamią lód przed rozładowaniem ich ze statku.

Używają wszystkiego, od odczynników po hydranty, a nawet łomy, w wyniku czego samochody czasami ulegają uszkodzeniu.

Czytaj: 25 niesamowitych zdjęć formacji lodu i śniegu

Twitter

Jest grudzień, morze jest wzburzone i wietrzne” – powiedział lokalny kapitan morski Pyotr Osichansky, lat 72.

„Woda morska rozpryskuje się na pokładzie i zamienia się w grubą lodową skorupę. W tym roku wiatry są znacznie silniejsze niż zwykle, co spowodowało tak grubą pokrywę lodu na samochodach”.

Wielkie tłumy ludzi wyszły, aby być świadkami podnoszenia oblodzonych samochodów ze statku zarejestrowanego w Panamie.

„Samochody są tak oblepione lodem, że nie można określić typu pojazdu” – powiedział widz.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

Firmy motoryzacyjne na całym świecie wybierają różne trasy transportowe w celu transportu samochodów lub innego rodzaju samochodów do różnych regionów lub krajów.

Trasy morskie są jednymi z najpopularniejszych podczas międzynarodowej wysyłki pojazdów. Pomaga to firmom samochodowym wysyłać duże przesyłki po niższych kosztach.

Czytaj: Nie wyrzucaj choinki po Świętach Bożego Narodzenia. Daj jej drugie życie!

Twitter
Twitter