Samoczyszcząca się bielizna wystarczy ci na wiele tygodni

0
352
Zdjęcie: HercLéon

Samoczyszczącą bieliznę można rzekomo nosić przez wiele tygodni, nie powoduje ona przy tym nieprzyjemnego zapachu.

Firma z Minnesoty stworzyła to, co nazywa „najczystszą bielizną świata”, innowacyjną samooczyszczającą się bieliznę, którą można nosić codziennie przez tygodnie, a nawet miesiące, nie powodując przy tym nieprzyjemnego zapachu.

HercLéon, grupa innowacji materiałowych znana z tworzenia pierwszych na świecie samoczyszczących skarpet, t-shirtów i prześcieradeł, przejmuje teraz branżę bielizny z Kribi, linią bielizny wykonanej z tkaniny zwalczającej bakterie.

Ten rewolucyjny materiał o nazwie HercFiber nieustannie niszczy wszystkie bakterie i pozostaje czysty bez konieczności prania. Wystarczy, że po założeniu bielizny trochę „przewietrzy się”, a następnego dnia można ją bezpiecznie założyć.

HercFiber jest wykonany z mieszanki włókien bambusa, eukaliptusa, drewna bukowego i miedzi. Miedź działa przeciw-infekcyjnie, przeciwbakteryjnie, a także „stabilizuje i leczy” skórę, więc wpleciona w bieliznę spowalnia rozwój bakterii i je eliminuje.

Czytaj: Wirtualny zegar w Krakowie odlicza czas do katastrofy klimatycznej

Twórcy Kribi twierdzą, że chociaż HercFiber jest nadal podatny na bakterie powodujące zapach, ten zapach nie trwa długo, jak ma to miejsce w przypadku bawełny i poliestru.

„Kribi nieustannie niszczy wszystkie bakterie i pozostaje czysty” –  stwierdza HercLéon. „Ale zalecamy pozostawienie bielizny na kilka godzin po całym dniu użytkowania. Zanim ubierzesz je następnego dnia, będą pachnieć świeżo jak nienoszona bielizna”.

Założyciel i dyrektor kreatywny firmy HercLéon, Wenceslaus Muenyi, wpadł na pomysł samodzielnego czyszczenia odzieży podczas wycieczki po Islandii. Spakował tylko plecak z ubraniami, ale zdał sobie sprawę, że to nie wystarczy, ponieważ niektóre ubrania zaczęły brzydko pachnieć po jednym noszeniu. To sprawiło, że zaczął myśleć o trwałym rozwiązaniu tego problemu.

„Wen wrócił do domu i zaczął studiować tekstylia i proces, który prowadzi do nieprzyjemnego zapachu ubrań” – podaje strona internetowa HercLéon.

Głównym celem stworzenia samoczyszczącego się materiału tekstylnego było stworzenie tkaniny, która wymagała najmniejszego prania, aby można było ją nosić jak najwięcej dni bez konieczności prania.

Czytaj: Ten sposób sprawi, że Twoja bielizna zawsze będzie biała i świeża.

„Chociaż masy ludzi postrzegają produkty, które tworzymy, jako obrzydliwe, postrzegamy je jako niezbędny kolejny krok w kierunku czystszej przyszłości” – powiedział Wenceslaus Muenyi.

„Ludzie przetrwali na tej roślinie przez wiele lat z nawykami, które nie są zrównoważone, a jedynym sposobem, w jaki możemy iść naprzód i pozostać na tej planecie przez kolejne dwa tysiące lat, jest otwartość na to, jak żyjemy i wspieramy produkty, które wspierają nasze przetrwanie jako gatunku. Dlatego z przyjemnością przyjmujemy krytykę, która pojawia się wraz z popychaniem ludzkości ku czystszej przyszłości, ponieważ wiemy, że jest to kolejny krytyczny krok i cieszymy się, że możemy razem posuwać nas naprzód”.

HercLéon wypuścił samoczyszczącą bieliznę Kribi na platformie finansowania społecznościowego Indiegogo w zeszłym roku i szybko stała się najbardziej finansowaną bielizną w historii platformy, z ponad 150 000 zebranymi dolarami. Firma miała rozpocząć wysyłkę bielizny do sponsorów w lipcu ubiegłego roku, ale nie wiadomo, kiedy będzie dostępna dla wszystkich.

johannesfloe.com – Art to remember