Saudyjka uciekła z Arabii Saudyjskiej i świętuje wolność bez nikab

0
941

Mimo że Arabia Saudyjska przyznała kobietom prawo do podróżowania, nadal istnieje wiele nierówności nękających ten kraj.

Saudyjka Rahaf Mohammed al-Qunun, zmęczona ciągłymi nadużyciami ze strony rodziny, postanowiła uciec. Dla nas ucieczka to po prostu kupienie biletu i wyruszenie w podróż przed siebie. Ale podróż Rahafa była znacznie bardziej skomplikowana. Kobieta uciekła od rodziny podczas podróży po Kuwejcie i po długiej, i trudnej podróży znalazła azyl w Kanadzie.

W Kanadzie kobieta wyrzekła się islamu i stała się ateistką. Pomimo prześladowań w Internecie, które otrzymała za swoje czyny, 19-latka niedawno świętowała swoją wolność, publikując zdjęcie porównawcze siebie z nikabem i bez, z podpisem „Największa zmiana w moim życiu… od konieczności noszenia czarnego prześcieradła i bycia kontrolowaną przez mężczyzn do bycia wolną kobietą.

Więcej informacji: Twitter

Czytaj: „Biblijny” rój szarańczy atakuje Arabię Saudyjską, Afrykę i Azję

Rahaf Mohammed al-Qunun świętowała rok wolności, udostępniając swoje zdjęcia z nikabem i bez.

rahaf84427714
rahaf84427714
rahaf84427714

Kobieta powiedziała, że za każdym razem, gdy się budzi, czuje się, jakby ponownie przyszła na świat.

rahaf84427714

Kobieta uciekła od swojej napastliwej rodziny w styczniu zeszłego roku, kiedy podróżowali wspólnie po Kuwejcie. Rahaf zarezerwowała lot do Bangkoku, ale odmówiono jej wjazdu, a jej paszport został skonfiskowany. To wtedy jej historia stała się głośna pod hashtagiem #SaveRahaf.

Rahaf powiedziała, że jej rodzina groziła, że ją zabije i uniemożliwiła jej kontynuację edukacji. „Nie pozwalają mi prowadzić samochodu ani podróżować. Jestem jak w więzieniu. Kocham życie i pracę, i jestem bardzo ambitna, ale moja rodzina nie pozwala mi żyć” – powiedziała kobieta.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Rahaf uciekła przed agresywną rodziną, kiedy podróżowali po Kuwejcie.

rahaf84427714
rahaf84427714
rahaf84427714
rahaf84427714
rahaf84427714

Rahaf ostatecznie znalazła azyl w Kanadzie i nawet Justin Trudeau powiedział, że kobieta jest mile widziana w tym kraju.

CTVToronto

Według Al Jazeery, Rahaf była maltretowana, odkąd miała 16 lat. Kobieta ma nadzieję, że jej historia umożliwi innym saudyjskim kobietom ucieczkę od prześladowców. „Byłam narażona na przemoc fizyczną, prześladowania, uciski, groźby śmierci” – powiedziała Rahaf. „Czułam, że nie spełnię żadnych marzeń, dopóki mieszkam w Arabii Saudyjskiej”.

Rahaf powiedziała, że saudyjskie kobiety są codziennie prześladowane i traktowane jak niewolnice. „Nie mogłyśmy podejmować decyzji o tym, czego chcemy” – powiedziała kobieta.

W przyszłości Rahaf chce nauczyć się angielskiego, skończyć szkołę i znaleźć pracę w Kanadzie.

Czytaj: Minęło już ponad 5 lat od wprowadzenia seks-budek w Zurychu. Pomysł okazał się trafiony.