Sejm po cichu pracuje nad podniesieniem podatku VAT na leki weterynaryjne!

0
809
zdjęcie: pixabay.com

Dzisiaj jest ten dzień, kiedy czara goryczy się przelała. Polski sejm bez debaty publicznej, po cichutku pracuje nad projektem podniesienia podatku VAT na leki weterynaryjne z 8% do 23%. Oznacza to, że wielu ludzi o dobrych sercach, którzy kochają ponad wszystko swoje zwierzęta, ale są niemożni, nie będzie w stanie leczyć swoich pupili (a zaznaczę, że już teraz leki, szczepienia, kastracje w Polsce są bardzo kosztowne). 

Resort Finansów nęka ludzi podatkami, a teraz postanowili wyżyć się na zwierzętach. Podniesienie stawki VAT na i tak już bardzo kosztowne leki dla zwierzaków, to dla wielu wyrok…

Dodatkowo wiele fundacji i stowarzyszeń pomagających zwierzętom upadnie. Schroniska nie będą mogły prowadzić szpitali i ich utrzymać. Zdrożeje dosłownie wszystko, od towarów po leki przeznaczone dla ukochanych, wiernych zwierzaków.

Poniedziałkowy „Puls Biznesu” napisał, że „propozycje, które znalazły się w ustawie zmieniającej VAT, zaszkodzą polskim mleczarzom, ale też właścicielom psów i kotów – alarmują różne branże”. „Chodzi o podwyższenie stawki VAT na leki weterynaryjne z 8 proc. do 23 proc., którym właśnie zajmują się politycy” – czytamy w „PB”.

Zwierzęta będą porzucane albo nie będą leczone

Zwierzęta w Polsce już i tak mają ciężki los. Coraz częściej słyszymy o historiach, że psy zostały porzucone, przywiązane do drzewa lub żywcem zakopane w ziemi. A teraz będzie jeszcze gorzej. Wielu ludzi nie będzie najzwyczajniej w świecie stać na to, aby pomóc zwierzętom, leczyć je, kastrować, utrzymać. Zdecydowanie łatwiej będzie je porzucić na pastwę losu. Nie ma się co oszukiwać, takie będą brutalne realia.

– Przy tak drastycznym wzroście cen za leki weterynaryjne nawet połowa moich pacjentów nie trafi do mnie do gabinetu – mówi Agnieszka Buczkowska, lekarz weterynarii z Miastka w zachodniopomorskim.

My ludzie jesteśmy odpowiedzialni za zwierzęta. Nie utrudniajmy im i tak już bardzo ciężkiego losu w Polsce. Jeżeli nie wierzycie, wybierzcie się do najbliższego schroniska i zobaczcie jak wygląda ich życie w klatce, bez miłości, z poczuciem, że nie są nikomu potrzebne.

Niech społeczeństwo w końcu się obudzi i zobaczy, co politycy z nami robią. A robią co chcą! Kontaktujcie się ze swoimi radnymi, posłami, z Kancelarią Sejmu oraz Prezydenta. Niech politycy zobaczą, że los zwierząt nie jest nam obojętny i nie pozwolimy ich głupich pomysłów przerzucić na bezradne i niczemu winne zwierzęta.

Straty poniosą też rolnicy i przedsiębiorcy

Wzrost stawki VAT odczują nie tylko właściciele zwierząt, schroniska, fundacje i stowarzyszenia pomagające biednym zwierzakom. Wzrosną także koszty hodowli przemysłowej i wydatki drobnych rolników, czyli produkcji mięsa i nabiału. Osoby pracujące w branże mięsnej wycenili, że podniesienie VAT zwiększy koszty produkcji o 0,4%.

– W drobiarstwie to jeszcze bardziej osłabi rentowność produkcjiNie ma możliwości przerzucenia tych kosztów na konsumentów, bo nie mamy cen regulowanych, musimy konkurować na rynku np. z tańszym drobiem z Ukrainy – mówi Andrzej Danielak, prezes Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu.

W dalszej perspektywie taka podwyżka kosztów produkcji przełoży się na wzrost cen mięsa i nabiału. Brakuje pieniędzy na polityczne rozdawnictwo, więc rząd chce zabrać jednym po to, żeby dać innym. Tyle że to krótkowzroczna polityka – twierdzi były minister rolnictwa Marek Sawicki (PSL).

Ma ktoś jeszcze wątpliwości, że politycy dają coś za darmo?!!

PRZECZYTAJ TAKŻE: POZYCJA, W KTÓREJ ŚPI TWÓJ PIES, DUŻO CI O NIM MÓWI. OTO 6 POZYCJI – SPRAWDŹ, CO ONE OZNACZAJĄ – f7dobry.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj ? 

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź naszą stronę f7krakow.pl