Serduszka to roślina wyglądająca jak ogromny bukiet serc

0
937
Serduszka to roślina wyglądająca jak ogromny bukiet serc. Zdjęcie: Facebook

Róże są przereklamowane. Kwiaty krwawiące serce lub Serduszka to prawdziwy znak miłości.

Te kwiaty mają w sobie jakiś urok, delikatność, świeżość i czar. Najbardziej wyraziste są kwiaty, które przypominają płaczące lub krwawiące serce. To właśnie od kwiatów wzięła się nazwa byliny (z angielskiego „bleeding heart”, czyli krwawiące serce).

Dziś rośliny Serduszka powracają do naszych ogrodów i możemy podziwiać ich oryginalny wygląd. Te kwiaty warto podarować ukochanej osobie, aby wyrazić swoje uczucia.

Czytaj: Mandragora to magiczna roślina-człowiek

W naturalnym środowisku tę roślinę można spotkać w lasach Ameryki Północnej i Azji, gdzie tworzy rozległe i okazałe kępy. Liście kształtem przypominają paproć, a sercowate kwiaty usytuowane na bezlistnych pędach, zebrane są w zwisające, efektowne grona.

W polskich ogrodach też można spotkać tę roślinę, ponieważ Serduszka dobrze znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Możemy zasadzić różne gatunki i odmiany.

Do prawidłowego wzrostu potrzebują przepuszczalnego i niezbyt wilgotnego podłoża. Najlepszy jest też półcień. Serduszkami można wypełniać puste miejsca pod drzewami i krzewami. Bylina jest całkowicie mrozoodporna i doskonale znosi nawet bardzo duże mrozy.

Zobaczcie poniżej, jak pięknie wygląda ta roślina w ogrodzie.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: PARYŻ, HONG KONG I SINGAPUR – NAJDROŻSZE MIASTA ŚWIATA