Silna kobieta

0
780
Zdjęcie: pixabay.com

Pragnę się z Wami podzielić pewnym tekstem, na który sama niedawno się natknęłam.

”Mężczyzna pyta kobietę:

— Jakiego rodzaju mężczyzny szukasz?

Była cicho na chwilę przed tym, jak spojrzała w jego oczy i (…) zaczęła mówić:

— Jestem kobietą na tym etapie, aby nie prosić faceta o to, czego nie mogę zrobić sama dla siebie. Płacę sama rachunki, sama zajmuje się moim domem bez pomocy mężczyzny. Mogę zapytać Ciebie, co Ty możesz wnieść w moje życie?

Mężczyzna patrzy na nią i się zastanawia: może myśli o pieniądzach?

Ona wiedząc o tym, co pomyślał, powiedziała:

Nie mówię o pieniądzach, potrzebuję czegoś więcej. Potrzebuję mężczyzny, który zachowuje równowagę na wszystkich płaszczyznach życia. Szukam mężczyzny, który walczy o przekroczenie swoich słabości. Z którym mogę porozmawiać i sprawia, że ja też staje się coraz lepsza. Nie potrzebuje kogoś, kto jest prosty i niedojrzały. Chcę kogoś, kogo podziwiam. Potrzebuję kogoś na tyle wrażliwego, żeby mnie zrozumiał przez co przechodzę jako kobieta, ale żeby był wystarczająco silny, żeby dać mi radość i nie pozwolić mi spaść. Kogoś, kto umie mnie przytulić tak mocno, że wszystkie obawy znikają. Mężczyznę, który podzieli moje milczenie i zrozumie moją historię. Kogoś, kto pomoże mi się uleczyć i ponownie zaufać. Szukam kogoś, komu mogę zawierzyć. Niech mnie szanuje jako swoją partnerkę i najlepszą przyjaciółkę. (…) Szukam mężczyzny z dobrymi uczuciami, bo on pozna te same uczucia, patrząc mi w oczy.

Kiedy skończyła, spojrzała mu w oczy, a on wyglądał na bardzo zmieszanego. Powiedział jej:

— Prosisz o wiele...

Odpowiedziała:

Bo jestem tego warta.

F. Cabral
Tłumaczenie Jazon Wildhorse

Czy silna, niezależna kobieta może mieć wymagania wobec mężczyzny? Czy istnieją mężczyźni mogący te wymagania spełnić? Zachęcam gorąco do dyskusji i pisania własnych spostrzeżeń w komentarzach.

Czytaj: NAJBARDZIEJ WPŁYWOWA KOBIETA W HISTORII

Czytaj: 10 rzeczy, które każda kobieta w wieku powyżej 35 lat musi wiedzieć