Singapurski Apple Store to elegancka szklana bańka pływająca w zatoce Marina Bay

0
610

Dziś powstają coraz to piękniejsze salony Apple, w których można obcować z produktami tej firmy.

Singapurska dzielnica Marina Bay jest już kultowa ze względu na swoją architekturę, a teraz, dzięki Apple, pojawiła się tam nowa współczesna struktura, która pomaga ulepszyć ten obszar. W Singapurze pojawił się pierwszy Apple Store całkowicie otoczony wodą.

Marina Bay to ekskluzywna dzielnica pełna drapaczy chmur, stylowych hoteli i luksusowych centrów handlowych. Okolica jest znana z koła widokowego Singapore Flyer, szklarni kwiatowych i kolorowych konstrukcji zwanych „superdrzewami” w Gardens by the Bay. Od niedawna będzie znana także dzięki sklepowi Apple Store.

Czytaj: Zielony dach szkoły w Singapurze

W polityce firmy Apple tak samo ważne wydaje się być doświadczenie jak samo kupowanie. Dlatego coraz większy nacisk kładzie się na projektowanie i zachwycanie konsumentów salonami sprzedaży, do których budowy z roku na rok zatrudniani są coraz wybitniejsi architekci, a efekty ich pracy są coraz bardziej zadziwiające.

Dla projektantów ważna jest nie tyle zgodność z produktem, a zgodność z miejscem, w którym sklep zostaje osadzony. Efekty okazują się działać z korzyścią dla obu stron.

W Singapurze architekci stworzyli nowoczesny sklep, na który wpłynęła przeszłość. Architekci z Foster + Partners szukali inspiracji w słynnym rzymskim Panteonie, interpretując fragment starożytnej rzymskiej architektury w coś współczesnego.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Samonośna konstrukcja wykonana jest w całości ze szkła, z zaledwie 10 pionowymi słupkami łączącymi 114 tafli. Daje to imponującą 360-stopniową panoramę otoczenia. Wewnątrz okrągłe osłony przeciwsłoneczne zapewniają ulgę od upału i gromadzą się w centralnym oculusie, który ponownie nawiązuje do Panteonu.

„Kopuła wydaje się efemeryczna” – powiedział Stefan Behling z Foster + Partners. „Efekt jest bardzo uspokajający, a zmieniająca się intensywność i kolor światła hipnotyzuje. To nie tylko świętowanie niesamowitych produktów Apple, ale także święto światła”.

Do Apple Marina Bay Sands można dostać się przez długi na ponad 44 metry podwodny tunel z sąsiedniego centrum handlowego, co daje odwiedzającym wrażenie, że wchodzą do pływającego budynku. Ten tunel jest przedłużeniem sklepu Apple, ponieważ jest wyłożony towarami.

Ten sklep Apple – trzeci w Singapurze – to nie tylko przestrzeń handlowa, ale także ściana wideo, na której odbywają się sesje dla lokalnych artystów i twórców. Zachęcamy również przedsiębiorców i programistów do spotkań z zespołem Apple w celu uzyskania porad i szkoleń w jego pierwszej podwodnej sali konferencyjnej znajdującej się na niższym poziomie.

Kontynuując przesuwanie granic swoich sklepów, Apple pozwala najnowocześniejszej architekturze wzmacniać przesłanie marki. Jeśli jesteś gotowy, aby odwiedzić Apple Marina Bay Sands, sklep jest otwarty dla odwiedzających w dobie pandemii koronawirusa, zachowując wszystkie obostrzenia dystansu społecznego.

Apple otworzył swój pierwszy sklep całkowicie na wodzie.

Zlokalizowany w Singapurze Apple Marina Bay Sands został zainspirowany klasyczną architekturą Panteonu.

Oprócz zakupów przestrzeń przeznaczona jest również na interaktywne prezentacje i szkolenia.

Foster + Partners: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Czytaj: Najpiękniejsze Apple Store na świecie!