Słoneczny labirynt w Muzeum Van Gogha w Amsterdamie

0
1849
Labirynt słoneczników w Muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Zdjęcie: Facebook/Emily Anne Photography

Jeśli jesteś fanem słynnego obrazu „Słoneczniki” namalowanego przez impresjonistycznego artystę Vincenta van Gogha, muzeum ma specjalną niespodziankę, która czeka na Ciebie po obejrzeniu dzieł sztuki.

Holenderska świątynia poświęcona Vincentowi van Goghowi

Z 200 obrazami, 500 rysunkami i prawie 700 listami, Muzeum Van Gogha prezentuje hojną liczbę prac holenderskiego malarza, które każdego roku przyciągają coraz więcej fanów jego dzieł. Artysta za życia był w dużej mierze lekceważony i niezrozumiany, mimo to zrewolucjonizował historię malarstwa i do dziś jest uznawany za jednego z wielkich mistrzów.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Związany z ruchem postimpresjonistycznym, jego liczne prace (ponad 2000 obrazów i rysunków) wywarły również duży wpływ na fowizm i ekspresjonizm, zwiastując jedne z największych ruchów w historii sztuki. Dlatego zasłużył na miejsce godne swojego talentu, aby pokazać różnorodność swojej pracy. Wewnątrz Muzeum Van Gogha można odkryć największe arcydzieła artysty, takie jak słynne „Słoneczniki„, „Zjadacze ziemniaków”, „Jedzący kartofle”, „Kwitnący migdałowiec” i „The sower”. Krótko mówiąc, muzeum jest obowiązkową wizytą, jeśli jesteś w Amsterdamie.

Czytaj: Kolczyki inspirowane słynnymi dziełami sztuki

Zdjęcie: Facebook

Labirynt słoneczników

Magia tego miejsca wykracza poza wnętrza muzeum. Zaledwie kilka kroków od budynku, na Museumplein, rozległym zielonym placu w Amsterdamie, na którym znajduje się wiele muzeów, gigantyczny labirynt wypełniony złotymi słonecznikami przyciąga wzrok wszystkich.

Czytaj: Van Gogh w Twoim domu dzięki nowoczesnej technologii.

Uruchomiona w 2015 roku dla nowego holu wejściowego Muzeum Van Gogha, urocza ścieżka obejmuje 125 000 skierowanych w stronę słońca słoneczników, które pokrywają ponad połowę Museumplein (plac Muzeów w Amsterdamie). Słoneczniki miały szczególne znaczenie dla Vincenta van Gogha. Symbolizowały inspirację, przyjaźń i wdzięczność. Podsumowując, miejsce to jest ucztą dla oczu i niezawodnym sposobem na poprawę nastroju.

Czytaj: 600 dronów odtworzyło obrazy Van Gogha na niebie

Labirynt słoneczników w Muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Zdjęcie: Twitter
Museumplein. Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook