Słonie w Tajlandii zostały wypuszczone na wolność z powodu braku turystów

0
773
Słonie zostały wypuszczone na wolność.

Pandemia koronawirusa ma wpływ na wiele obszarów życia. Mimo przerażających danych, pompowanych jeszcze bardziej przez media, można także zauważyć wiele pozytywnych aspektów, zwłaszcza w świecie zwierząt.

W wielu krajach spowolnienie gospodarcze poprawiło jakość powietrza. Bywa, że zanieczyszczenie powietrza spadło o 70%. Pisaliśmy o tym, że mieszkańcy Indii pierwszy raz od 30 lat zobaczyli z odległości 200 km szczyty Himalajów.

Pisaliśmy również o tym, że koronawirus ograniczył emisję dwutlenku węgla w Chinach o 100 milionów ton metrycznych. Z kolei w rzece Ganges jakość wody poprawiła się na tyle, że eksperci stwierdzili, że nadaje się ona do picia.

Poniżej filmik ukazujący kolejny pozytywny czynnik obecnej sytuacji. 

Brak turystów od dłuższego czasu sprawił, że w mieście Chiang Mai w Tajlandii wypuszczono z niewoli słonie do ich naturalnego środowiska.

To naprawdę bardzo dobra wiadomość. Można odnieść wrażenie, że Ziemia łapie oddech po wielu dziesięcioleciach destrukcyjnych działań człowieka.

Poniżej możecie zobaczyć filmik, jak słonie zostały wypuszczone na wolność po wielu, wielu latach niewoli.

Slonie w mieście Chiang Mai wypuszczone z powodu braku turystów.

Może to co teraz napiszemy zabrzmi groteskowo, ale panująca obecnie pandemia koronawirusa ma także pozytywny wpływ na otaczający nas świat. W wielu krajach spowolnienie gospodarcze sprawiło, że zanieczyszczenie powietrza spadło nawet o 70%. Pisaliśmy Wam już o mieszkańcach Indii, którzy po raz pierwszy od 30 lat z odległości 200km byli w stanie dostrzec szczyty Himalajów, pisaliśmy także o rzece Ganges, której jakość poprawiła się na tyle, że eksperci twierdzą że nadaje się już do picia (osobiście byśmy nie zaryzykowi :)) Poniżej filmik ukazujacy kolejny pozytywny czynnik obecnej sytuacji. Ze względu na panującą pandemię i brak turystów, setki słoni w mieście Chiang Mai (Tajlandia) zostało wypuszczonych z niewoli do swojego naturalnego środowiska. Mamy wrażenie, że nasza planeta dzięki obecnej sytuacji łapie oddech, po wielu dziesięcioleciach destrukcyjnych działań człowieka.@imagenes historicas /Twitter

Publisert av Info Meteo – Warszawa Fredag 17. april 2020

Czytaj: 78 słoni w Tajlandii zostało zwolnionych z przewozu turystów z powodu COVID-19

Czytaj: W KRAKOWIE BĘDZIE WYŁĄCZANE OŚWIETLENIE ULICZNE OD PÓŁNOCY DO 4.00