Słownik Cambridge zmienił definicję „mężczyzny” i „kobiety”

0
304

Cambridge Dictionary, czyli jeden z najpopularniejszych słowników języka angielskiego, zmienił definicję „mężczyzny” i „kobiety”, aby była bardziej inkluzywna.

Zmiany w słowniku Cambridge wywołały gwałtowną reakcję na zaktualizowaną definicję „mężczyzny” i „kobiety”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

News Corp poinformował, że słownik zaktualizował swoją definicję „mężczyzny” jako „dorosłego człowieka, który żyje i identyfikuje się jako mężczyzna, chociaż można powiedzieć, że przy urodzeniu miał inną płeć”.

W tym samym duchu została zaktualizowana definicja „kobiety”, która jest określana jako „osoba dorosła, która żyje i identyfikuje się jako kobieta, chociaż można powiedzieć, że przy urodzeniu miała inną płeć”.

Obie definicje odzwierciedlały wcześniej przestarzałe poglądy na seks, które zakładały, że płeć i tożsamość płciowa zawsze są ze sobą powiązane.

Czytaj: Kobieta przez 56 lat udawała mężczyznę, aby studiować medycynę

Cambridge Dictionary jest krytykowany przez internautów za zaktualizowanie definicji „mężczyzny” i kobiety” w celu uwzględnienia osób, które nie identyfikują się z płcią przypisaną im przy urodzeniu.

Zmiany zostały szybko wyśmiane w Internecie, a komentator polityczny Steven Crowder napisał na Twitterze: „Pamiętaj, jeśli możesz kontrolować język, możesz kontrolować populację”.

Pisarka Daily Caller, Mary Rooke, nazwała autorów słowników „piep**onymi zdrajcami prawdy”.

„Jeśli nie powstrzymamy ich przed wymazywaniem kobiet, nasza cywilizacja nie przetrwa” – stwierdziła.

Czytaj: Otwarcie sklepu Primark w Krakowie.

Dan McLaughin, starszy pisarz w National Review, uznał tę zmianę za dystopijną, a nie postępową.

Mimo to niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych odrzucili sprzeciw, określając krytyków jako transfobów i świętując zmiany jako bardziej inkluzywne.

„Zgadnij, co teraz denerwuje transfobów? Zgadłeś słownik Cambridge” – napisał na Twitterze Evan Urquhart z Assigned Media.

„Osoby transpłciowe zasługują na uznanie za to, kim są” – powiedział rzeźbiarz Daniel Lismore.

Podobnie brytyjska grupa, Bristol Na Czele Przeciwko Transfobii, uznała tę decyzję za „fantastyczną wiadomość”.

A Ty co myślisz o tej zmianie?