Cambridge Dictionary, czyli jeden z najpopularniejszych słowników języka angielskiego, zmienił definicję „mężczyzny” i „kobiety”, aby była bardziej inkluzywna.
Zmiany w słowniku Cambridge wywołały gwałtowną reakcję na zaktualizowaną definicję „mężczyzny” i „kobiety”.
Koniecznie zajrzyj na f7.pl
News Corp poinformował, że słownik zaktualizował swoją definicję „mężczyzny” jako „dorosłego człowieka, który żyje i identyfikuje się jako mężczyzna, chociaż można powiedzieć, że przy urodzeniu miał inną płeć”.
W tym samym duchu została zaktualizowana definicja „kobiety”, która jest określana jako „osoba dorosła, która żyje i identyfikuje się jako kobieta, chociaż można powiedzieć, że przy urodzeniu miała inną płeć”.
Obie definicje odzwierciedlały wcześniej przestarzałe poglądy na seks, które zakładały, że płeć i tożsamość płciowa zawsze są ze sobą powiązane.
Czytaj: Kobieta przez 56 lat udawała mężczyznę, aby studiować medycynę
Cambridge Dictionary jest krytykowany przez internautów za zaktualizowanie definicji „mężczyzny” i kobiety” w celu uwzględnienia osób, które nie identyfikują się z płcią przypisaną im przy urodzeniu.
Zmiany zostały szybko wyśmiane w Internecie, a komentator polityczny Steven Crowder napisał na Twitterze: „Pamiętaj, jeśli możesz kontrolować język, możesz kontrolować populację”.
Pisarka Daily Caller, Mary Rooke, nazwała autorów słowników „piep**onymi zdrajcami prawdy”.
„Jeśli nie powstrzymamy ich przed wymazywaniem kobiet, nasza cywilizacja nie przetrwa” – stwierdziła.
Czytaj: Otwarcie sklepu Primark w Krakowie.
Dan McLaughin, starszy pisarz w National Review, uznał tę zmianę za dystopijną, a nie postępową.
Mimo to niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych odrzucili sprzeciw, określając krytyków jako transfobów i świętując zmiany jako bardziej inkluzywne.
„Zgadnij, co teraz denerwuje transfobów? Zgadłeś słownik Cambridge” – napisał na Twitterze Evan Urquhart z Assigned Media.
„Osoby transpłciowe zasługują na uznanie za to, kim są” – powiedział rzeźbiarz Daniel Lismore.
Podobnie brytyjska grupa, Bristol Na Czele Przeciwko Transfobii, uznała tę decyzję za „fantastyczną wiadomość”.
A Ty co myślisz o tej zmianie?