Słynny pozłacany dom w Wietnamie to oda do złota

0
225

Przedsiębiorca z Can Tho, czwartego co do wielkości miasta Wietnamu, przyciąga uwagę swoim wyjątkowym domem, który jest złocony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Pan Nguyen Van Trung jest wietnamskim biznesmenem, który dorobił się fortuny na branży nieruchomości. Po odwiedzeniu wielu krajów na całym świecie postanowił wrócić do rodzinnego miasta i zbudować dom o prawdziwie turystycznym charakterze, a po rozmowie z dekoratorem wnętrz zdecydował się na złoty motyw. Wystarczy raz spojrzeć, aby zauważyć, że trochę przesadził ze złoceniami, co doskonale widać na poniższych zdjęciach. Od ścian po meble i różne dekoracje, wszystko wygląda, jakby było zrobione ze złota lub przynajmniej pozłacane.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Wietnamski przedsiębiorca powiedział Daily Car, że już od jakiegoś czasu zdecydował się na pozłacany dom, ale dopiero sześć lat temu znalazł czas, aby go urzeczywistnić. Ukończenie projektu zajęło trzy lata, ale gdy tylko było gotowe, stało się poniekąd niewielką lokalną atrakcją.

Pozłacana fasada przyciąga wzrok wszystkich przechodniów, z których wielu zatrzymuje się, aby zrobić zdjęcia i spojrzeć na wyjątkową architekturę oraz różne złote posągi zdobiące balkony. Ale obsesja właściciela na punkcie złota jest jeszcze bardziej widoczna w środku. Wszystko wygląda na pozłacane, chociaż w rzeczywistości jest tylko pomalowane lub pokryte złotem płatkowym, ale efekt jest tak realistyczny, że większość odwiedzających uważa, że zarówno zewnętrzna strona, jak i wnętrze domu są pokryte 18-karatowym złotem.

Czytaj: Wietnamska firma wykorzystuje trawę, aby zmniejszyć zużycie plastiku.

Zauważywszy zainteresowanie swoim wyjątkowym domem, pan Nguyen Van Trung postanowił przekształcić go w prawdziwą atrakcję turystyczną, pobierając od turystów 50 000 dongów (9 zł) za wycieczkę. Otworzył też kawiarnię obok domu, a klienci mogą również odwiedzić pozłacany gmach za jedyne 40 000 dongów (7,40 zł).

Czytaj: Jak czyścić złoto? Jedyna metoda, której powinieneś używać

„Nigdy nie widziałam domu inkrustowanego tak dużą ilością złota, nie wiem, czy to prawdziwe złoto, czy sztuczne złoto, ale wrażenie jest naprawdę przytłaczające” – powiedziała niedawno jedna z turystek.

Pozłacany dom Can This znajduje się około 1-2 km od centrum wietnamskiego miasta.

Co ciekawe, nie jest to jedyna pozłacana budowla w Wietnamie. Znajduje się tam również pierwszy na świecie wieżowiec pokryty zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz 24-karatowym złotem.