Słynny psychoterapeuta poleca wprowadzić te 22 zasady życia

0
481
Mikhail Litvak. Zdjęcie: inlviv.in.ua

Zmieniając swoje myślenie, zmienisz swoje życie.

Celem wielu ludzi jest uzyskanie idealnego związku, znalezienie wymarzonej pracy, osiągnięcie szczęścia i satysfakcji z życia. Ale osiągnięcie choćby jednego z tych celów wymaga dużo pracy (także nad sobą), cierpliwości i wytrwałości.

Jedni budują silną rodzinę, inni stawiają na rozwój zawodowy, inni wolą podróżować i poznawać świat. Ale nie wszyscy wiedzą, jak to osiągnąć.

Mikhail Litvak, psycholog, pisarz i psychoterapeuta, który napisał ponad 30 książek z zakresu psychologii praktycznej, sformułował 22 kluczowe zasady sukcesu osobistego i zawodowego:

1. Szczęście nie może być celem.

Nie wychodź za mąż dla szczęścia. Nie znajdziesz go w innej osobie ani w rzeczach materialnych. Szczęście pochodzi z wnętrza i możesz osiągnąć ten stan, gdy nauczysz się cieszyć życiem. Musisz opanować sztukę rozwijania swoich umiejętności i pomyśleć o swoich osiągnięciach i celach, to będzie Twoja droga do szczęścia.

2. Przestań być zależny od opinii innych.

Jeśli jesteś z siebie zadowolony i jesteś przekonany, że jesteś dobrą, inteligentną i godną osobą, nigdy nie będziesz potrzebować innych ludzi, którzy Cię osądzają.

3. Nie czekaj i nie pytaj.

Jeśli naprawdę chcesz coś osiągnąć, nie czekaj ani nie proś innych o pozwolenie lub zgodę. Spróbuj stać się tym, który sam wszystko kontroluje.

Czytaj: Krakowska pizza w rytmie disco-polo. Wideo lokalu podbija Internet!

4. Nie bądź teoretykiem.

Bądź dojrzałą osobą, która zamienia wiedzę w działanie. Niedojrzały człowiek często posiada wiedzę, ale nie wie, jak ją zastosować, więc nie ma innego wyjścia, jak tylko krytykować innych.

5. Dobrze zaplanowane działania to klucz do sukcesu.

Upewnij się, że planujesz swoje działania i organizujesz życie zgodnie ze swoimi priorytetami. To jest szczęście.

johannesfloe.com – Art to remember

6. Nie podejrzewaj innych o wszystkie grzechy.

Twoim największym wrogiem nie jest ten, który ukrywa się w zasadzce i czeka, aż się poślizgniesz. Twoim najgorszym wrogiem jesteś Ty sam. A walka z tym wrogiem może być bardzo okrutna.

7. Nie jesteś dolarem, aby zadowolić wszystkich.

Jeśli spróbujesz zadowolić wszystkich, możesz od razu przygotować się na wielką porażkę. To jest niemożliwe. A jeśli spróbujesz, poczujesz się niezręcznie i emocjonalnie zmęczony.

8. Opłać rachunki.

Jeśli ludzie swoim zachowaniem sprawiają, że czujesz się winny lub wdzięczny za ich pomoc, zapytaj, ile kosztują ich usługi. Zapłać im i pożegnaj się z nimi na zawsze.

9. Marz o prawdziwych rzeczach.

Jeśli lubisz fantazjować, marz o tym, co można zrealizować. Nie trać czasu na myślenie o nierealistycznych planach i celach.

10. Depresja to nie tylko ciemność.

Nie tłum depresji. Depresja jest trudna, zła i nieprzyjemna. Ale to także okazja, by zajrzeć w głąb siebie. Dowiedz się, co sprawia, że ​​idziesz dalej, a co Cię spowalnia.

11. Komunikuj się z wrogami.

Rozmowa z przyjaciółmi jest zdecydowanie bardzo miła. Ale tylko w rozmowie z wrogami możesz dowiedzieć się o sobie czegoś nowego. Dlatego czasami bardziej przydatne jest słuchanie wrogów niż przyjaciół.

12. Książka jest najlepszym przewodnikiem.

Czytanie dobrej książki jest zawsze znacznie bardziej przydatne niż komunikowanie się z powierzchowną osobą.

Czytaj: Czytanie przez zaledwie 6 minut może zmniejszyć stres o 68%

13. Czas z godnością i korzyścią.

Nie zagłębiaj się w życie innych, zamiast tego skup się na korzyściach dla siebie, takich jak nauka lub filozofia.

14. Relacje – dla rozwoju.

Jeśli uważasz, że związek, romantyczny lub biznesowy, utrudnia Ci rozwój i powstrzymuje Cię od sukcesu, zakończ go.

15. Nie bój się ludzi.

Jeśli boisz się rozmawiać z ludźmi, pozbądź się tej myśli. Załóż przez chwilę, że dana osoba może mieć o Tobie pozytywne nastawienie.

16. O kobiecej logice.

Idea istnienia logiki męskiej i żeńskiej jest sama w sobie nielogiczna. Człowiek jest mądry lub nie.

17. Nie bój się samotności.

Jeśli jesteś singlem, zwłaszcza po zakończeniu związku, nie bój się tego. Samotność jest częścią Twojej dojrzałości i duchowego wzrostu. Ponadto przebywanie sam na sam ze sobą może sprawić, że będziesz bardziej produktywny niż zwykle.

18. Dziel się radością.

Nigdy nie bądź zbyt samolubny w swoim własnym szczęściu. Kiedy dzielisz się nim ze znajomymi, szczęście może się podwoić. Staje się jeszcze większe – ponieważ widzisz, jak szczęśliwa jest Twoja rodzina.

19. Nikt Cię nie powstrzymuje.

Tylko niektórzy potrafią szybko się poruszać, a Ty żyj we własnym tempie.

20. Ignoruj ​​obelgi i krytykę.

W dniu, w którym osiągniesz swój cel, nic nie będzie miało znaczenia.

21. Umiejętność chwalenia siebie.

Ten, kto nie umie się chwalić, z pewnością skrytykuje wszystkich wokół. Nawet jeśli nie ma nic specjalnego do powiedzenia.

22. Naucz się żyć dla siebie.

Dopóki będziesz próbował coś innym udowodnić, będziesz żył dla nich, a nie dla siebie.

pl.pinterest.com