Sok, który oczyści okrężnicę. Pozbądź się toksyn z organizmu i ciesz się zdrowiem.

0
820

Dziś skupimy się na okrężnicy. Okrężnica stanowi największą część jelita grubego. Specjaliści na całym świecie potwierdzają, że większość chorób przewlekłych rozpoczyna się w jelitach. Problemy trawienne są powiązane z jelitami i żołądkiem. Aby przewód pokarmowy funkcjonował prawidłowo ważną rolę odgrywa niewielki odcinek – okrężnica. 

Jelito grube jest odpowiedzialne za usuwanie odpadów metabolicznych z organizmu i regulację procesu jego nawodnienia. Rola okrężnicy może nie przebiegać prawidłowo przez zaburzenia jelit, chroniczne zaparcia, a nawet zespół jelita drażliwego, który jest coraz częściej wykrywanym schorzeniem w organizmie.

Okrężnica jest częścią jelita grubego i mierzy około półtora metra. Jej głównymi funkcjami są: wchłanianie wody, substancji odżywczych i minerałów z pokarmu, zapobieganie przedostawaniu się do narządów szkodliwych toksyn i bakterii oraz magazynowanie kału.

Niewłaściwa dieta i częste odwodnienie sprawiają, że odpady żywnościowe nie są eliminowane tak jak powinny. Ma na to wpływ stan błony śluzowej oraz ogólna kondycja narządów. Z czasem nieprawidłowa funkcja jelit może prowadzić do powstania polipów, zapalenia i wzrostu guzów nowotworowych oraz nowotworowych w okrężnicy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 5 ROŚLIN, KTÓRE POWINNY SIĘ ZNALEŹĆ W KAŻDEJ SYPIALNI. DZIĘKI NIM BĘDZIESZ SZYBKO ZASYPIAĆ.

Należy oczyścić jelito grube. Jak to zrobić?

Aby oczyścić jelito grube z toksyn i szkodliwych odpadów należy unikać wszelkich substancji, które mogą powodować jego dysfunkcję i rozdrażnienie. Istotne jest, aby przez cały proces detoksykacji jelita pić dużo wody.

Przed procesem detoksykacji należy porozmawiać o tym z lekarzem, zwłaszcza w przypadku ciąży, przewlekłych chorób przewodu pokarmowego lub chronicznie nawracających bólów o różnym podłożu.

Składniki potrzebne do przeprowadzenia detoksykacji jelita grubego:

  • 100% soku jabłkowego – 0,5 szklanki
  • świeżo wyciśnięty sok z cytryny – 2 łyżki
  • świeży sok imbirowy – 1 łyżeczka
  • sól himalajska – 0,5 łyżeczki
  • ciepła woda – 0,5 szklanki

Sposób przygotowania:

  1. Na początek należy podgrzać filtrowaną wodę na małym ogniu w rondelku. Pilnuj, aby nie doprowadzić wody do wrzenia. Wodę należy podgrzać do takiej temperatury, którą później z łatwością wypijesz. Jeżeli zagrzejesz za mocno – pozostawisz do przestygnięcia.
  2. Wodę należy przelać do szklanki, dodać do wody sól himalajską i mieszać, aż się cała rozpuści.
  3. Następnie dodajesz sok jabłkowy, cytrynowy i imbirowy. Wszystko mieszać i pijesz trzy razy dziennie przed każdym posiłkiem. Taka kuracja powinna trwać tydzień.

Sok jabłkowy –  hamuje wzrost raka jelita grubego oraz neutralizuje wolne rodniki. Sok jest bogaty w potas, magnez, witaminę C, witaminę B6, tiaminę i ryboflawinę.

Sok z cytryny – cytryna ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwutleniające, dzięki czemu chroni tkanki jelita grubego. Cytryna wskazuje także wysokie właściwości alkalizujące i oczyszcza wątrobę.

Imbir – świetnie radzi sobie z komórkami nowotworowymi i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się. Imbir chroni także przed złośliwym nowotworem jelita grubego i zwalcza stany zapalne usprawniając proces trawienia.

Sól himalajska – ta sól jest bogata w wiele minerałów, które poprawiają oddziaływanie nerwów na bodźce. Sól himalajska zwalcza zapalenie i jest pomocna w wyeliminowaniu uprzykrzającego życie bólu. Poprawia także skurcze mięśni.

Jeśli po tygodniowej kuracji stwierdzisz, że chcesz kontynuować jej efekty wystarczy, że będziesz pić ten sam sok raz w tygodniu. Dzięki czemu zapewnisz sobie poprawne funkcjonowanie jelita grubego i okrężnicy. Pij także dużo wody, jedź dużo warzyw i owoców bogatych w błonnik. Regularnie też chodź na spacery lub wykonuj ćwiczenia.

Źródło: www.healthyfoodteam.com