Sopot kontynuuje walkę z roznegliżowanymi turystami na ulicach

0
110
Polskie miasto walczy z turystami. "Stop golasom na ulicy". (zdjęcie: Sopot, facebook)

Najbardziej prestiżowy kurort nadmorski w Polsce stara się, aby wczasowicze ubierali się odpowiednio do sytuacji i nie włóczyli się po ulicach w strojach plażowych.

Mieszkańcy Sopotu wściekają się na widok skąpo ubranych turystów w bikini, kostiumach kąpielowych lub szortach kąpielowych na ulicach, w restauracjach, a nawet muzeach.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Zostaje pierwszym Polakiem w historii grającym dla Interu Mediolan

Organizowana przez miasto akcja „Stop golasom na ulicy” prowadzona jest co roku od 2018 roku, a jej celem jest przypomnienie turystom „podstawowych zasad letniego savoir-vivre”.

Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, uczestniczy w niej większość sopockich przedsiębiorstw.

„Od samego początku kampania cieszy się dużym zainteresowaniem sopockich przedsiębiorców, którzy chętnie wieszają na witrynach sklepów i restauracji naklejki z hasłem „Nieubranych klientów nie obsługujemy” – powiedział Bartłomiej Barski, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, cytowany przez esopot.pl.

„Co ważne, przynosi to oczekiwane efekty, a osób, które poruszają się w przestrzeni miejskiej w niekompletnych strojach, jest coraz mniej” – dodał Barski.

CZYTAJ: Tajemnica zniknięcia Iwony Wieczorem przedstawiona w nowym dokumencie Netflixa

Magdalena Czarzyńska-Jachim – prezydentka Sopotu także mówi dość goliźnie na ulicach.

„Od kilku lat apelujemy w ten sposób do odwiedzających Sopot turystów i przypominamy podstawowe zasady wakacyjnego savoir-vivre’u” – przyznała Magdalena Czarzyńska-Jachim.

„Odwiedzający nas goście w większości przestrzegają tych zasad, jednak niektórzy na wakacjach zapominają, że trzeba uszanować ciszę nocną i spokój sąsiadów, segregować odpady czy parkować tylko w wyznaczonych miejscach” – dodaje Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Michał Banacki, wiceprezydent Sopotu, także przypomina o zasadach savoir-vivre na ulicy i w restauracjach.