Spacer Krokodyla – dziwaczne ćwiczenie na odciążenie pleców szturmem podbija Chiny

0
232

Tysiące ludzi w Chinach bierze udział w zajęciach z „Spacerze Krokodyla”, dziwnego rodzaju ćwiczeń odciążających plecy, inspirowanych ruchem krokodyla.

Wiele serwisów informacyjnych w Chinach donosi o nowym trendzie zdrowotnym, w którym dziesiątki osób dołącza do dużych grup i porusza się na czworakach.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Popularne filmiki nakręcone w dużych miastach, takich jak Xiangshan i Changsha, pokazują długie kolejki ludzi ubranych tak samo i noszących przemysłowe rękawiczki, aby chronić ręce, gdy powoli poruszają się na dłoniach i stopach. Ruch ma wzmacniać mięśnie pleców i łagodzić ból pleców, jeśli jest wykonywany regularnie przez wystarczająco długi okres czasu.

Zhu Zhengliang, nowy praktykujący „Spacer Krokodyla”, powiedział niedawno państwowej telewizji chińskiej (CCTV), że podjął nowe ćwiczenie, ponieważ słyszał, że pomoże to złagodzić ból pleców.

Twierdzenia mężczyzny zostały poparte przez Li Wei, szefa grupy „Spacer Krokodyla” w Xiangshan, który powiedział, że w przeszłości zmagał się z problemami kręgosłupa, ale po ćwiczeniu „Spacer Krokodyla” przez około 8 miesięcy ból zniknął.

Czytaj: Burger z Wrocławia wśród najlepszych. Trafi do menu w 11 krajach

Zdjęcie: YouTube

„Wygląda to podobnie do robienia pompek i jednoczesnego poruszania się do przodu” – powiedział Chen Xin, chirurg ortopeda z 3. Szpitala Uniwersytetu Pekińskiego w Pekinie. „Zredukuje to nacisk na krążek międzykręgowy i pomoże poprawić siłę obwodową”.

Jednak Xin ostrzegł, że „Spacer Krokodyla” nie wygląda na odpowiednie ćwiczenie dla osób cierpiących na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi lub choroby serca, ponieważ „ćwiczenie szybko podnosi ciśnienie krwi i wywiera większy nacisk na serce niż chodzenie”.

To jedno z wielu ćwiczeń, które wyszło z Chin. W przeszłości opisywaliśmy zwisanie na szyi, podczas którego dosłownie zwisało się za szyję w leczeniu bólu pleców.

Czytaj: Zobacz, jak emeryci wiszą za szyję, aby leczyć ból pleców