Spacruzzi – szalone pływające jacuzzi

0
421
Zdjęcie: Spacruzzi

Jak sugeruje nazwa (w pewnym sensie), Spacruzzi to wyjątkowe pływające jacuzzi, które pozwala wygodnie pływać po wodzie, z którą tak naprawdę nie chcesz mieć kontaktu.

Jacuzzi na łodzi nie jest najbardziej szaloną koncepcją na świecie. Istnieje już wiele luksusowych jachtów, które mają jaccuzi, ale Spacruzzi to coś zupełnie innego. Jest w kształcie łzy i jest wypełnione wodą, więc jest to dosłownie pływająca wanna z hydromasażem napędzana małym silnikiem, który może napędzać ją z prędkością przelotową przez około pięć godzin. A jeśli to nie było wystarczająco szalone, ta rzecz ma własny funkcjonalny kominek zasilany gazem, bo dlaczego nie? Spacruzzi może być Twoje za jedyne 50 000 $ (220 204 zł).

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Stworzone przez przedsiębiorcę Alexa Kanwetza, Spacruzzi jest jedną z najbardziej szalonych łodzi, jakie kiedykolwiek powstały. Jest wyposażona w wewnętrzny system ogrzewania i cyrkulacji, który utrzymuje wodę w odpowiedniej temperaturze, a także system filtracji UV i słonej wody, aby wszystko było czyste. Ale zainteresowani kupujący mogą również wybrać dodatki, takie jak różne wysokiej klasy wykończenia, niestandardowe kolory kadłuba i pokładów oraz podwodne światła, aby wyróżnić swoją pływającą wannę z hydromasażem.

Zdjęcie: Spacruzzi

Opisywana jako „elektrycznie napędzana, samonagrzewająca się, samooczyszczająca się łódź z jacuzzi, która jest dostarczana wraz z gazowym piecem kominkowym”, Spacruzzi nadaje się zarówno do użytku osobistego, jak i komercyjnego i otrzymała zezwolenia na działanie w niektórych najbardziej uregulowanych zbiornikach wodnych w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj: Pierwsza w pełni elektryczna, wolna od emisji łódź pasażerska zbudowana w Stanach Zjednoczonych!

Zdjęcie: Spacruzzi

Kanwetz i jego zespół uważają, że Spacruzzi jest uosobieniem amerykańskiego luksusu i spodziewają się, że ludzie zaczną postrzegać go jako coś mniej nowatorskiego, a bardziej jako doświadczenie, którego nie można porównać na wodzie. Z pewnością nie ma teraz nic podobnego na rynku.

Czytaj: Skandynawska sauna

Mierzące zaledwie 4 metry długości i ważący 544 kg, Spacruzzi jest łatwy w transporcie i wodowaniu na wodzie. Dostawa może zająć do 120 dni, a ceny zaczynają się od 48 900 USD (215 396 zł).