Spectre, pierwszy całkowicie elektryczny samochód Rolls-Royce

0
347
Nowy Rolls-Royce Spectre 2023 będzie pierwszym samochodem elektrycznym marki.

Wygląda na to, że marzenie o lepszym jutrze jest na krawędzi realizacji!

Na początku 2021 roku wielu znanych producentów samochodów, takich jak Volvo, Lotus, Volkswagen, General Motors i Bentley, obiecało przejść na elektrykę do 2030 roku.

Zmiana miała na celu poprawę obecnego kryzysu klimatycznego i przyczynienie się do bardziej ekologicznej i lepszej przyszłości. Ale kto wiedział, że Rolls-Royce, jedna z najstarszych i najbardziej znanych marek samochodowych, również dołączy do klubu?

Czytaj: 9 na 10 aut sprzedanych w Norwegii to auta elektryczne lub hybrydowe

29 września 2021 r. Rolls-Royce udostępnił pierwsze zdjęcia Spectre na Twitterze.
Zdjęcie: © Rolls Royce

Nie pocieraj oczu; dobrze to przeczytałeś! Rolls-Royce rezygnuje z silnika spalinowego i przechodzi na całkowicie elektryczny. Co więcej, do 2023 roku wprowadza na rynek swój pierwszy samochód elektryczny, Spectre.

Spectre

W 2011 roku, podczas Auto Show w Genewie, kiedy brytyjski producent samochodów zaprezentował model 102EX, ludzie myśleli, że wkrótce zobaczą samochód elektryczny tej marki. Tak się jednak nie stało. Pięć lat później, kiedy marka wpadła na pomysł 103EX, ludzie znów byli podekscytowani.

Niestety, ten model już nigdy nie trafił do produkcji. 29 września 2021 roku, kiedy Rolls-Royce udostępnił pierwsze przebłyski Spectre na Twitterze, ludzie nie mogli powstrzymać się od ponownego opublikowania zdjęć. A dlaczego mieliby się powstrzymywać? W końcu ich dziesięcioletnie marzenie w końcu się spełniło!

Czytaj: Na ulice Poznania wyjadą nowe autobusy elektryczne

Według firmy, samochód ma trafić na rynek pod koniec 2023 roku. Zdjęcie: © Rolls Royce 

Zgodnie z postem firmy uważa się, że samochód trafi na rynek do końca 2023 roku i obecnie zmierza w kierunku fazy testowej 1,5 miliona mil. Mówi się, że elegancki coupe EV może pochwalić się architekturą luksusowej aluminiowej platformy, którą można było zobaczyć w poprzednich modelach, takich jak Ghost, Cullinan i Phantom.

Chociaż na razie mało podano informacji , wiemy jedno na pewno, że układ napędowy samochodu będzie pasował do istniejących osiągów firmy z silnikami V-12.

Wcześniej dyrektor generalny Rolls-Royce’a, Torsten Müller-Ötvös, ogłosił, że każdy model elektryczny firmy będzie odpowiadał temu samemu poziomowi osiągów, jaki zapewniają obecne modele napędzane silnikiem V-12. Wspomniane modele znane są z oszałamiających i eleganckich projektów oraz potężnego wykonania.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Istniejące modele zasilane V-12 są znane ze swoich oszałamiających i eleganckich projektów oraz potężnego wykonania. Zdjęcie: © Rolls Royce

Lepiej późno niż wcale!

Samochód jest ozdobiony jednym z najbardziej znanych cytatów współzałożyciela firmy Sir Henry’ego Royce’a:

„Dąż do perfekcji we wszystkim, co robisz. Bierz to, co najlepsze, i ulepszaj to. Gdy to nie istnieje, zaprojektuj to”.