Spektakularna instalacja artystyczna złożona z 1200 parasoli

0
352

Wow! To wygląda przepięknie i robi wrażenie! Projekt złożony z 1200 parasoli znajduje się w Parku Moomin Valley (Park Muminków), w Japonii. Wyobrażacie sobie spacer w takim klimacie?

Park Muminków otworzył swoje podwoje dla wszystkich wielbicieli Muminków na całym świecie w marcu 2019 roku, w Hanno, w prefekturze Saitama, niedaleko Tokio w Japonii.

Hannō to małe miasto otoczone pełnymi przygód górami i uspokajającymi rzekami, położone zaledwie 40 minut jazdy pociągiem od ruchliwych ulic Tokio.

W parku tym znajdziemy marzycielską, piękną instalację wykonaną z parasoli.

Parasolowe niebo jest jednym z najsłynniejszych i najpopularniejszych corocznych wydarzeń letnich w prefekturze Saitama.

Drogę wejściową do parku ozdobiono piękną instalacją parasoli, która sprawia, że wrażenia z wizyty w parku są jeszcze bardziej magiczne.

Wykonane z zadziwiającej ilości 1200 parasoli w różnych odcieniach tęczy, parasole rzucają piękne kolorowe cienie na ścieżkę poniżej, otoczoną bujnym lasem. Sama ścieżka jest pomalowana na żywe odcienie. Razem tworzą zapierającą dech w piersiach scenę.

Projektantem instalacji parasolowej jest Masari Suzuki. „Parasole są zwykle używane, aby nie zmoknąć w deszczu. W tej instalacji parasole są używane jako dekoracja i mam nadzieję, że ludzie zobaczą piękno i zabawę w tych przedmiotach. Mam nadzieję, że ludzie przyjdą do parku, aby doświadczyć i zobaczyć piękną i zabawną wystawę parasoli” – mówi.

Oficjalna nazwa tego projektu to “Forest and Lake and Umbrella” („Las i Jezioro i Parasol”), ale znana jest również jako „Dolina Muminków i Parasol” lub Projekt Parasolowego Nieba. Parasolowa instalacja jest tak popularna, że w 2021 roku odbyły się dwie imprezy pod parasolem.

Facebook

Największe parasolowe niebo w Japonii

To, co zaczęło się jako miesięczna impreza w 2019 roku, było tak popularne, że w drugim roku, 2020, przedłużono datę zakończenia, nie tylko raz, ale dwa razy! A impreza przedłużyła się aż do września. To samo wydarzyło się w 2021 roku. A zarówno w 2020, jak i 2021 roku dodali jeszcze więcej parasoli. Do tej pory wydarzenie odbywało się co roku, pomimo koronawirusa.

Latem parasole na głównym parasolowym niebie są rozłożone na 100-metrowej drodze wejściowej. Droga wjazdowa to główna droga prowadząca z parkingu/przystanku autobusowego do wioski i parku Muminków. Od 2020 roku mają również ekspozycję na 200-metrowym odcinku nad jeziorem. W latach 2020/2021 wzdłuż Entrance Road znajdowało się 800 parasoli, a nad jeziorem 1200 parasoli. W sumie 2000 parasoli.

Czytaj: 12 dowodów na to, że Japonia różni się od innych krajów

Projekt Parasolowego Nieba

Uznany na całym świecie projekt Umbrella Sky rozpoczął się w Portugalii w latach 2011/2012. Od tego czasu kilka lokalizacji na całym świecie przyjęło ten podnoszący na duchu projekt artystyczny. W Japonii, w ciągu ostatnich kilku lat było kilka miejsc, które naśladowały instalację artystyczną. Ale ten w Hannō jest jak dotąd największy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Las i Jezioro i Parasol

Dla przypomnienia, letnie parasolowe niebo nazywa się „Las i Jezioro i Parasol”, ale tak naprawdę nie można zobaczyć jeziora z ulicy parasolowej. Ale gdy przejdziesz całą ścieżkę, masz widok na piękne jezioro Miyazawa.

W całym projekcie użyto parasoli w różnych kolorach, aby stworzyć iluzję tęczy wzdłuż drogi wjazdowej.

Na skraju lasu wzdłuż chodnika, na którym wystawione są parasole, znajduje się piękna fioletowa hortensja.

Czytaj: Otwórz parasol, aby zobaczyć piękne widoki