Spektakularne drewniane wanny – praktyczne, trwałe i piękne

0
1356

Nathie Katzoff wykorzystuje swoje doświadczenie w obróbce drewna i renowacji statków, aby tworzyć efektowne drewniane wanny.

Nathie Katzoff wraz ze swoim zespołem NK Woodworking & Design prezentują nowoczesne podejście do projektowania wanien, co skutkuje „rzeźbami” i zwykła wanna wygląda ja dzieło sztuki.

Wanny te są bardzo praktyczne, trwałe, nietoksyczne, przyjazne dla środowiska, piękne i artystyczne.

Nathie Katzoff, twórca tych wspaniałych dzieł, mówi: „Przez większą część życia pracowałem z tradycyjnymi drewnianymi łodziami, więc mam doświadczenie w łączeniu drewna i wody”.

Dzięki temu doświadczeniu powstała kolekcja Lotus Bath. Każda jego wanna jest arcydziełem. Wanny są ręcznie wykonane z trwałych i egzotycznych gatunków twardego drewna, a następnie uszczelnione specjalnym wykończeniem, które sprawia, że są błyszczące, gładkie i wodoodporne.

Dlaczego drewno? „Drewno pochodzi z Ziemi, a jeśli zostanie odpowiednio pozyskane i potraktowane, będzie trwać wiecznie” – powiedział Katzoff.

Wanny są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Nie wymagają konserwacji i nie mają na nie wpływu wilgoć, suchość ani typowe środki czyszczące. Drewno pozwala na bezpieczne użytkowanie wanny w ekstremalnie wysokich lub niskich temperaturach. A ponieważ drewno lepiej izoluje niż metal czy porcelana, wanny dłużej utrzymują gorącą wodę.

Każda drewniana wanna jest tworzona tak, aby pasowała do danego domu i przestrzeni. Stworzenie takiej wanny trwa od trzech do czterech miesięcy. Dzięki tak wysokiej jakości materiałów, a także wyjątkowej staranności włożonej w każdy kawałek, należy liczyć się z wysoką ceną; 30 000 $ (czyli około 117 tys).

NK Woodworking & Design: Strona internetowa | Facebook

Czytaj: MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU – ŚWIETNA ATRAKCJA TURYSTYCZNA BYDGOSZCZY!

Czytaj: Ten hotel oferuje pokoje pełne roślin doniczkowych, które pomogą ludziom połączyć się z naturą