Splecione postacie próbujące utrzymać most

0
693

Filadelfia znana jest ze swojej sztuki publicznej, a teraz kolejna niesamowita instalacja zdobi to miasto.

ContraFuerte to nowa rzeźba, która została zainstalowana w City Center przez lokalnego artystę Miguela Antonio Horna.

Stworzona na potrzeby uznanego miejskiego programu Procent dla Sztuki, pokazuje splątaną masę ludzi trzymających się małego mostu, który łączy dwa budynki. Osiem postaci jest niesamowicie dynamiczne, a rzeźba szybko stała się popularna.

Horn, który ma kolumbijskie i wenezuelskie pochodzenie, był zachwycony reakcją ludzi.

Chociaż Horn i inwestorzy projektu planowali ujawnienie rzeźby prasie pod koniec września, lokalny wpis na blogu w sierpniu spowodował, że obrazy zaczęły krążyć w szerokim zakresie. Bardzo ciepłe przyjęcie przez internautów było miłą niespodzianką dla Horna, który stworzył wiele publicznych dzieł sztuki w Filadelfii.

Czytaj: Ta opuszczona autostrada w Pensylwanii jest cała w graffiti

Każda figurka wykonana jest z płyt aluminiowych, które wycinane są w formy topograficzne. Grupując figury, Horn nadaje rzeźbie harmonię i równowagę, nie odchodząc od dynamicznego napięcia.

Jako widz nie jest jasne, czy te postacie zatriumfują i utrzymają most na powierzchni, czy też zostaną ściągnięte w dół pod jego ciężarem. To odwieczne pytanie sprawia, że nie można odwrócić wzroku od tej rzeźby.

Decydując o tym, jak podejść do tej przestrzeni, Horn chciał zająć się niektórymi ważnymi problemami, które dzieją się we współczesnym świecie, jednocześnie pozostawiając rzeźbę otwartą na interpretację.

„Czułem potrzebę zajęcia się tymi bitwami: przemocą, walką, doświadczeniem, którego doświadczają kobiety, kolorowi i imigranci, szukając swojej przestrzeni w naszym społeczeństwie” — dzieli się Horn. „Uliczka była do tego idealnym miejscem”.

ContraFuerte ma głębsze pytania, które pojawiają się na temat naszego społeczeństwa i rzeczy, z którymi mamy do czynienia w dzisiejszych czasach. Rzeźba mówi o sile wspólnot, o odnalezieniu równowagi, o wspieraniu się nawzajem, o feminizmie, o niewygodzie podczas wypowiadania słów” – mówi artysta.

Rzeźba została stworzona w ramach programu Procent dla Sztuki, inicjatywy od ponad 60 lat w Filadelfii, która wymaga nowej budowy lub gruntownej renowacji, aby przeznaczyć 1% budżetu na sztukę publiczną w określonym miejscu.

Aby dowiedzieć się więcej o procesie twórczym Horna, odwiedź profil na Instagramie, który założył, aby udostępniać szkice i makiety. Jeśli jesteś w Filadelfii i chcesz zobaczyć ContraFuerte na własne oczy, możesz rzeźbę znaleźć w centrum miasta na Cuthbert Street między ulicami 12th i 13th Street.

Czytaj: Złoty Most podtrzymywany przez gigantyczne, betonowe dłonie – nowa atrakcja Wietnamu

Miguel Antonio Horn stworzył w Filadelfii oszałamiającą rzeźbę publiczną zatytułowaną ContraFuerte.

Specjalne konto na Instagramie, które założył, pokazuje jego proces twórczy przy tworzeniu dużej rzeźby.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Źródło: Instagram
Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram

Miguel Antonio Horn: Strona internetowa | Instagram