Sprawdź, co mówi o Tobie rodzaj kawy, którą pijesz

0
915
zdjęcie: pixabay.com

Czy wybór kawy może mieć wpływ na charakter osoby, która ją zamawia? Okazuje się, że tak. Sprawdź zatem, co mówi o Tobie kawa, którą pijesz.

Kawa stanowi drugi co do ważności po ropie naftowej surowiec, którym handluje się na światowych giełdach. Moda na kawiarnie w Polsce przyszła z Saksonii wraz z królem Augustem II Mocnym i Augustem III. Pierwsza kawiarnia w Polsce powstała w 1700 roku w portowym Gdańsku, a w 1763 roku w Warszawie powstały dwie kawiarnie.

Kofeina działa bardzo szybko, wystarczy 10 minut, aby poczuć pierwsze efekty działania kofeiny. Ile jej pijemy rocznie? W Europie spożycie kawy wynosi około 160 litrów na osobę, co daje cztery filiżanki kawy dziennie. Najwięcej kawy w Europie wypijają Finowie, około 12,7 kg na jednego mieszkańca. Dla porównania Polacy spożywają około 3,4 kg.

Są różnego rodzaju kawy. Każdy rodzaj wpływa na nas różnie, stąd też biorą się indywidualne i rozbieżne preferencje. Sprawdź, co mówi o Tobie kawa, którą pijesz.

ESPRESSO

Według dr Ramani Durvasuli, wykładowczyni na Uniwersytecie Stanowym w Kalifornii, która badała charaktery, nawyki i upodobania tysiąca kawoszy, stwierdziła, że po espresso sięgają przywódcy i osoby o zadaniowym podejściu do życia. Są pracowite, nie lękają się odpowiedzialności (świetnie odnajdują się w roli przywódców, szefów, kierowników, prezesów, liderów – bardzo dobrze potrafią inspirować i motywować podwładnych oraz współpracowników) i zawsze dotrzymują danego słowa.

Z związku z takimi cechami charakteru osoby takie często bywają trudne w obejściu – są wymagające, bezpośrednie i bardzo konkretne. To sprawia, że niektórzy odbierają takie osoby za obcesowe i lekceważące.

Podwójne espresso piją osoby solidne i praktyczne, oddane swojemu zajęciu, pracy, kierujące się w życiu logiką i zdrowym rozsądkiem. Nie działa na nie manipulacja. Osoba zamawiająca podwójne espresso nie potrafi funkcjonować bez konkretnej dawki kofeiny. „Mała czarna” jest dla nich jak powietrze. Bez kawy łatwo się dekoncentrują i tracą jasność myślenia.

CAPPUCCINO

Po cappuccino według dr Durvasula sięgają zdolni indywidualiści niemal obsesyjnie fiksujący się na sprawach i problemach, których inni nawet by nie dostrzegli. Wynika to z przywiązania do detali. Nie są to jednak pragmatyczni, bezbarwni „zadaniowcy”, nie mający fantazji. Ludzie pijący cappuccino to zazwyczaj szykowni esteci, którzy noszą się w zgodzie z własnymi przekonaniami i nie podążają za modą, nie skupiają się na tym, co noszą ludzie na ulicach.

LATTE

Tak zwani luzacy zamawiają latte. Według badań dr Durvasuli latte piją ludzie wygodni, unikający problemów, podchodzący do życia na luzie i ze swobodą. Bywa, że osoby te mają problem z podejmowaniem decyzji, ale to przez to, że są pełne energii, uwielbiają przygodę i przez innych ludzi są postrzegane jako uśmiechnięte i pogodne, wesołkowate.

AMERICANO

Po Americano sięgają osoby spokojne i sumienne. Potrafią cieszyć się małymi rzeczami, jak np. śpiew ptaków, spacer po plaży, piknik w parku.

CZARNA KAWA

Po zwykłą, czarną kawę sięgają minimaliści, którym daleko do krzykliwości i ostentacji. To osoby bezpośrednie, skromne i zrównoważone (chociaż miewają zmienne nastroje). Uważają także, że we wszystkim trzeba zachować umiar. Wśród takich osób najłatwiej znaleźć wiernych przyjaciół.

CZARNA KAWA NIECO POSŁODZONA I ZABIELONA

Po taką kawę sięgają altruiści, czyli ludzie, którym zależy na tym, aby zadowolić innych (im więcej mleka lub śmietanki dodanej do kawy, tym bardziej są bezinteresowni i uczynni). Często uważa się takie osoby za otwarte, nieuprzedzone, spontaniczne i młode duchem (lubią jak dzieci wyraziste smaki). Nie oznacza to, że brakuje im dyscypliny. Wręcz przeciwnie – osoby, które słodzą i zabielają kawę są bardzo dobrze zorganizowani. Tacy ludzie, jak widać, mają złożoną i wielowymiarową osobowość.

MACCHIATO

Po Macchiato sięgają osoby tradycjonaliści, do wszystkiego podchodzący z rezerwą. Mężczyźni pijący Macchiato mają aspiracje do bycia twardzielem, ale w rzeczywistości nimi nie są.

KAWA MROŻONA

Po kawę mrożoną sięgają osoby szczere i asertywne. Nie pozwalają, aby pora roku decydowała o tym, czego chce.

FRAPPUCCINO

Po taką kawę sięgają osoby energiczne, pozytywnie nastawione do życia, pełne radości. Uwielbiają smak słodyczy, jest to dla nich raj dla podniebienia, stąd też sięgają po kawę z lodami. Twierdzą, że lubią kawę, ale tak naprawdę chodzi tylko i wyłącznie o lody.

MOCHA

Mocha piją osoby kreatywne, z wyobraźnią i lubiące dobrą zabawę, szczególnie nocą. W rzeczywistości nie przepadają one za smakiem kawy, ale potrzebują czegoś z rana, co postawi ich na nogi i doda sił.

KAWA NA WYNOS

Po kawę na wynos sięgają osoby zdeterminowane, stanowcze i poważne. Wierzą, że z kubkiem kawy w ręku zdołają rozwiązać każdy problem napotkany na swojej drodze.

Źródło: porady.sympatia.onet.pl/onet.pl/styl.pl/socoffee.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: 3 przepisy z burakiem, które oczyszczą Twoją wątrobę i obniżą ciśnienie krwi

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl