Stado słoni ucięło sobie drzemkę na polanie

0
410

Stado dzikich słoni ucięło sobie zasłużoną drzemkę po przejściu ponad 500 km przez południowo-zachodnie Chiny.

Stado 15 dzikich słoni azjatyckich postanowiło uciąć sobie drzemkę na wygodnej polanie w pobliżu wioski, w gminie Xiyang po tym, jak ulewne deszcze spowolniły ich podróż.

Stado wędrujących słoni azjatyckich, które zyskało sławę w Chinach, zostało zauważone podczas drzemki w lesie.

Zwierzęta wędrują po kraju przez około 15 miesięcy w niezwykłej podróży o długości 500 km od ich naturalnego siedliska.

Władze ściśle monitorują ich migrację, gdy słonie wędrują przez pola, wioski i miasta.

Lokalny rząd rozmieścił 14 dronów i około 500 osób, aby zapewnić bezpieczeństwo stadu, zamknąć drogi i spróbować skierować słonie na południowy zachód.

W stadzie jest dorosłych 15 słoni, w tym trzy cielęta. Jeden samiec uwolnił się i znajduje się obecnie około 4 km od reszty grupy, według Brygady Pożarniczej z Yunnan, która jest odpowiedzialna za ich monitorowanie.

Zmęczone słonie przemierzają wspólnie 500-kilometrową wędrówkę przez Chiny, jednak silne ulewne deszcze i wezbrane rzeki utrudniają ich wspólną podróż. Każdy z 15 dorosłych mocno spał, podczas gdy bardzo młode cielę trochę się wierciło.

Źródło: CHIŃSKA TELEWIZJA CENTRALNA (CCTV)

Chiny zastosowały drony, aby obserwować stado słoni z góry, a państwowa telewizja śledzi ich z zaangażowaniem.

Czytaj: Zakaz jazdy na słoniach w Kambodży w Angkor Wat od 2020 roku

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia stada 15 słoni azjatyckich przechodzących przez dzielnicę mieszkalną i wzbudziły duże zainteresowanie mediów. Chińskie władze wysłały grupę zadaniową, aby ich wyśledzić. Telewizja państwowa przez wiele dni śledziła każdy ich krok.

Zwierzęta zjadały plony warte miliony dolarów, niszcząc budynki, drzwi i okna podczas marszu. Słonie zaszły do miasta Kunming, w którym mieszkają miliony ludzi.

Instagram

Czytaj: Fotograf spędził niezliczone godziny ze słoniami, oto jego 24 ulubione zdjęcia

Nie jest jasne, kiedy i dlaczego słonie opuściły swoje siedlisko.

Niektórzy sugerują, że niedoświadczony przywódca mógł sprowadzić stado na manowce, podczas gdy inni uważają, że słonie mogą poszukiwać nowego siedliska.

Słoń azjatycki jest gatunkiem zagrożonym. Chiny mają tylko około 300 dzikich słoni, głównie na południu prowincji Yunnan.

johannesfloe.com – Art to remember