Stare gałęzie drzew sfotografowane w niesamowitej porannej mgle

0
891
Zdjęcie: © Michael Schlegel

Michael Schlegel, fotograf z Berlina, jest zafascynowany drzewami i ich rozłożystymi gałęziami. Jego czarno-białe zdjęcia stawiają widzów u progu tajemnicy starych drzew.

Od swojej serii zdjęć z hiszpańskim gajem oliwnym po zdjęcia ośnieżonych drzew w Niemczech, Schlegel konsekwentnie dokumentuje rodzime drzewa na całym świecie.

Jego czarno-białe fotografie ukazują stare drzewa ze skręconymi gałęziami, gdy są one otoczone gęstą mgłą. Niesamowite zdjęcia zostały zrobione na Maderze w Portugalii. Niektóre z drzew w tym regionie mają nawet po 500 lat. 

Fotograf w wywiadzie powiedział, że odwiedził ten obszar w marcu 2019 roku, mając nadzieję, że doświadczy pochmurnej pogody w regionie.

„Przez cały dzień była tylko gęsta mgła. Fotografowałem drzewa przez pięć kolejnych dni i naprawdę podobała mi się atmosfera samotnego chodzenia po okolicy, mogąc zobaczyć, na co pozwala mi mgła, i być sam na sam z jednym lub kilkoma z tych starych, tajemniczych drzew jednocześnie”.

Fotografie przywodzą na myśl obrazy baśniowego, zaczarowanego lasu, który skrywa w sobie wiele tajemnic. Co więcej fotograf oddał każdemu z drzew jego indywidualność i duszę. Czarno-białe zdjęcia drzew są pełne tajemnic.

Czytaj: Naukowcy odkryli, że drzewa mają „bicie serca”. Występuje puls jak u człowieka

Możesz zobaczyć więcej zdjęć na Instagramie.

Czytaj: TAJEMNICZE PIĘKNO DRZEW