Startup z Poznania może odmienić na zawsze telemedycynę

0
180
Urządzenie jest rewelacyjne i pomaga zmniejszyć ilość niepotrzebnych wizyt u pediatry. Zdjęcie: Facebook/StethoMe

Polacy to mądry naród! Dowodzą temu specjaliści z StethoMe, którzy mogą odmienić na zawsze telemedycynę.

Specjaliści z StethoMe stworzyli e-stetoskop wraz z najskuteczniejszym i najbardziej precyzyjnym algorytmem sztucznej inteligencji pozwalający na zdalne osłuchanie płuc chorego pacjenta, wykazując patologiczne czynniki osłuchowe z o wiele większym prawdopodobieństwem niż lekarze. Ponadto e-stetoskop pomaga w monitorowaniu chorób przewlekłych, takich jak mukowiscydoza, postcovid, czy astma, szybko, bezboleśnie i bez wychodzenia z domu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Czy Twoje dziecko często choruje na infekcje górnych dróg oddechowych? Masz dość tracenia czasu w kolejkach u lekarza? Chcesz móc szybko reagować na infekcje lub zaostrzenie astmy u dziecka? Stetoskop StethoMe może przyjść ci z pomocą.

Zdjęcie: Facebook

Specjaliści z StethoMe współtworzyli małe, poręczne elektroniczne urządzenie w postaci ładnego i niewielkiego krążka oraz sztuczną inteligencję SthetoMe AI, która jest najważniejszym elementem całego projektu.

Odpowiada ona za właściwe nagranie oraz analizę i poszukiwanie patologicznych dźwięków pochodzących z naszych płuc takich jak świsty, rzężenia a także furczenia. Została opracowana od początku do końca przez zespół inżynierów i jest obecnie najbardziej zaawansowanym projektem tego typu na rynku z licznymi certyfikatami na koncie.

Do poprawnego działania e-stetoskopu dodatkowo potrzeba smartfona oraz aplikacji StethoMe, a urządzenia łączą się ze sobą za pomocą systemu bluetooth. Badanie wykonuje się dość szybko i intuicyjnie, a ponadto można zrobić je w każdym miejscu, o dowolnej porze. W domu przykładamy to urządzenie w miejsca wskazane w aplikacji, która nagrywa nasz oddech i nagranie przekazuje do lekarza SthetoMe AI, który analizuje jego odgłos rozpoznając choroby.

Czytaj: Przełom w leczeniu astmy

Elektroniczny stetoskop StethoMe z systemem analizy dźwięków osłuchowych

StethoMe to połączenie elektronicznego domowego stetoskopu z systemem analizy dźwięków osłuchowych i wygodną aplikacją. Umożliwia to wykonywanie regularnych badań w domu i wczesne wykrywanie m.in. epizodów zaostrzenia astmy.

Z pomocą StethoMe:

  • Samodzielnie osłuchasz dziecko bez wychodzenia z domu.
  • W porę wyłapiesz dźwięki charakterystyczne dla zaostrzenia astmy lub rozwijającej się infekcji.
  • Wyniki natychmiast prześlesz do swojego pediatry np. e-mailem lub przez SMS.
  • Dostęp do całej historii choroby dziecka będziesz mieć zawsze pod ręką w wygodnej aplikacji.

Czytaj: W Wielkopolsce brakuje krwi!​ Jaka grupa jest najbardziej potrzebna?

Wykryj u dziecka dźwięki pojawiające się w przebiegu zapalenia płuc lub oskrzeli

Osłuchaj dziecko w domu, kiedy tylko masz wątpliwości. Wynik poznasz od razu. Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych nigdy nie było tak proste.

Zespół StethoMe wśród 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie! Ogromne gratulacje! Ranking ten od 9 lat pomaga budować i promować innowacyjne oraz kreatywne biznesy w Polsce.