Strajk kierowców w całej Polsce. Nie tankujmy 26 listopada!

0
808

Kierowcy mają dość podwyżek cen paliw! Cierpliwość się skończyła. W poniedziałek odbędzie się ogólnopolski protest, który ma uderzyć w państwowe stacje benzynowe. 

Zmotoryzowani mówią „DOŚĆ”! Mają dość szybujących co chwilę w górę cen paliw oraz nowego podatku. W tym roku posłowie przegłosowali nałożenie nowego podatku, który od nowego roku podniesie i tak bardzo wysokie ceny paliw o kolejne 10 groszy. Kierowcy zapowiadają protest na ten poniedziałek – 26 listopada.

Kierowcy są wściekli. Najbardziej wzrost cen odczuwają użytkownicy samochodów w silnikiem napędzanych olejem napędowym i gazem. Tylko w jednym miesiącu, konkretnie w październiku – cena diesla wzrosła średnio o 24 grosze na litrze, a LPG od początku sierpnia podrożał o około 30 groszy.

Olej napędowy jest najdroższy od października 2014 roku. Wzrasta też różnica w cenie pomiędzy dieslem i benzyną. W większości miejscowości w Polsce za 95-tkę trzeba zapłacić powyżej 5 zł za litr. Drożeje też LPG – według portalu e-petrol.pl na Dolnym Śląsku za autogaz zapłacimy średnio 2,53 zł. Olej napędowy i PB98 kosztuje około 5,20 zł za litr.

PRZECZYTAJ TAKŻE: JAK ZWIĘKSZYĆ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI? JEST NA TO 7 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW – f7dobry.com

Strajk paliwowy – kierowcy nie będą tankować 26 listopada

Pomysł strajku paliwowego narodził się w Stargardzkim Klubie Motoryzacyjnym. Szybko się on rozniósł na całą Polskę. W strajku paliwowym chce wziąć udział coraz więcej kierowców, zapowiedziało się już kilka tysięcy zmotoryzowanych.

Protest kierowców polega na tym, że w poniedziałek 26 listopada nie należy odwiedzać stacji benzynowych i nie tankować paliwa. Organizatorzy proszą wszystkich kierowców w całej Polsce, aby zatankować dzień wcześniej, czyli w niedzielę 25 listopada lub dzień później, czyli we wtorek 27 listopada.

Wśród wielu komentarzy pojawiły się także prośby, aby oszczędzić właścicieli prywatnych stacji benzynowych, a jedynie zbojkotować stacje paliw należące do państwowej spółki – po to, aby bardzo poważny problem został w końcu zauważony przez władze.

Dość tego, że władza robi z nami co chce. Gdyby nie my, gdyby nie społeczeństwo, oni nie mieliby tych pieniędzy. Przestańmy dawać się tak traktować. To my ciężko pracujemy, a oni nam te pieniądze zabierają i wydają je w bezmyślny sposób.

Udostępnij! Duża Akcja Protestacyjna przeciwko podwyżkom cen paliw. Poniedziałek 26.11. nie tankujemy na żadnej stacji…

Publisert av Stargardzki Klub Motoryzacyjny Onsdag 21. november 2018

Kierowcy zjednoczmy się w poniedziałek. W grupie siła!

Zapraszamy na naszą stronę f7city.pl