Straszny wypadek na pasach. 18-latka zapatrzona w telefon weszła wprost pod koła pędzącego auta.

0
1358
zdjęcie: YouTube.com

Ten dramatyczny wypadek miał miejsce w Olbięcinie w województwie lubelskim, na drodze krajowej nr 74. Jednak śmiało można stwierdzić, że można tego wypadku uniknąć.

W czwartek, 11 kwietnia przed przejściem dla pieszych stał 19-letni chłopak i 18-letnia dziewczyna. Nastolatka była (jak większość młodych osób teraz) zapatrzona w ekran swojego telefonu komórkowego.

Kierowca ciężarówki, który nadjeżdżał z ich prawej strony postanowił ich puścić, więc zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Oboje weszli na pasy, jednak nie spojrzeli czy z lewej strony nadjeżdża jakiś samochód. Niestety, oplem nadjeżdżała mieszkanka Śląska. Kobieta nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych taranując parę nastolatków.

Oboje ranni zostali przetransportowani śmigłowcem do szpitala – powiedziała rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Temat dotyczący używania telefonów komórkowych na przejściu od dawna budzi wiele emocji. Niektórzy uważają, że potrzebna jest zmiana w prawie, mająca na celu poprawę świadomości i bezpieczeństwa na drogach. I tak na przykład na Litwie od października ubiegłego roku wprowadzono grzywnę od 20 do 40 euro dla każdej osoby, która korzysta z telefonu podczas przechodzenia przez ulicę.

Wypadek z dwojgiem nastolatków został zarejestrowany przez kamerę ciężarówki. Widać moment wypadku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Obowiązkiem sklepów będzie wprowadzenie kaucji za plastikowe butelki!

W Warszawie już od 10 lat prowadzi się kampanię w tramwajach pod hasłem: „Odłóż smartfon i żyj”. Niektórzy mogą się z tego śmiać, niektórzy mogą tego nie traktować poważnie, ale coraz więcej osób ulega wypadkom przez bezmyślność i odważę się napisać – przez głupotę.

Poniżej wykorzystano szokujące z życia wzięte materiały z kamer na tramwajach.

Telefony tak zawładnęły naszym życiem, że przestajemy myśleć logicznie. Nie mamy zachowań, które powinniśmy mieć automatycznie. Wchodząc na przejście dla pieszych, zawsze uczono nas w szkole, że trzeba spojrzeć w prawo, lewo i jeszcze raz w prawo. Teraz trzymając telefony komórkowe w dłoniach jesteśmy jak zombie, a nie jak ludzie. Ile jeszcze dramatycznych sytuacji musi się wydarzyć, żebyśmy zdali sobie z tego sprawę?

JESTEŚ Z POZNANIA? KONIECZNIE ZAJRZYJ DO f7poznan.pl