Straszny wypadek w wesołym miasteczku. Wagonik wypadł z szyn!

0
791

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę w wesołym miasteczku La Feria de Chapultepec w stolicy Meksyku. Dwie osoby zginęły, a kilka osób zostało rannych po tym, jak jeden z wagoników kolejki górskiej przy dużej prędkości wyskoczył z szyn.

Nikt nie spodziewał się, że w sobotę 28 września rozegra się taki dramat w parku rozrywki La Feria de Chapultepec. Kilku bawiących się w najlepsze turystów nagrywało telefonami wagoniki, które wykonywały pętle na kolejce górskiej. Nagle jeden z wagoników (ostatni) wypadł z toru, wypiął się ze składu i spadł z ogromną prędkością na ziemię z wysokości około 10 metrów!

– Przyczyną wypadku była usterka techniczna (…) Od 28 września park La Feria został zamknięty do odwołania – poinformowała na Twitterze rzeczniczka parku rozrywki Lara Lopez.

W nieszczęśliwym wypadku na miejscu zginęło dwóch mężczyzn w wieku 18 i 21 lat, którzy znajdowali się w wagoniku. Ich dwie przyjaciółki zostały poważnie ranne i przewiezione do najbliższego szpitala, a jeszcze kilka otrzymało pomoc od ratowników z uwagi na doznany szok. 

Czytaj: Lubisz adrenalinę? Musisz spróbować tych 10 rzeczy!

Świadkowie zdarzenia mówią, że widok spadającego wagonika to był prawdziwy horror.

Śledczy zajęli się już sprawą tragicznego wypadku i będą prowadzić dochodzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dwóch osób. Ubolewanie z powodu tragedii wyraził także rząd Meksyku, który przekazał kondolencje rodzinom ofiar i zaofiarował im wszelką dostępną pomoc.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda przejażdżka na tej kolejce górskiej.

Źródło i zdjęcia: bnonews.com

Czytaj: Najlepsze parki rozrywki w Europie według TripAdvisor