Stworzono plecak odrzutowy. Czy już niedługo będziemy latać?

0
1003

Wynalazca plecaków odrzutowych Richard Browning odbył lot pokazowy, startując z okrętu wojennego. Czy już niedługo będziemy mogli wszyscy latać?

Richard Browning, twórca firmy Gravity Industries, która specjalizuje się w projektowaniu i budowie kombinezonów odrzutowych, przygotował pokaz swojego wynalazku dla żołnierzy sił zbrojnych Royal Marines. Jego firma współpracuje przy urządzeniu z marynarką wojenną Wielkiej Brytanii.

Wynalazek wykorzystuje pięć turbin gazowych, które wytwarzają ponad 1000 koni mechanicznych, aby uzyskać lot osiągający prędkość do 89 km/h.

Brytyjskie dowództwo jest zainteresowane wykorzystaniem niesamowitych możliwości takich wynalazków w niebezpiecznych misjach na polach walki, ale na razie wciąż są one zbyt niedopracowane, by mogły służyć żołnierzom.

Plecak odrzutowy

Wynalazca plecaków odrzutowych Richard Browning odbył lot pokazowy, startując z okrętu wojennego. Jego firma Gravity Industries współpracjuje przy urządzeniu z marynarką wojenną Wielkiej Brytanii.Wynalazek wykorzystuje pięć turbin gazowych, które wytwarzają ponad 1000 koni mechanicznych, aby uzyskać lot osiągający prędkość do 89 km/h.

Publisert av Pigułka Świata Søndag 24. november 2019

Przypomnijmy, że w 2017 roku Richard Browning, dzięki swojemu kombinezonowi trafił do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa za sprawą niesamowitego i niebezpiecznego lotu na długości 100 metrów z maksymalną prędkością 51,53 km/h.

Kto wie, może już za kilka dekad taki sprzęt będzie dostępny dla każdego z nas…

Źródło: GeekWeek.pl/Gravity Industries

Czytaj: Poczuj się jak ptak, czyli znakomita atrakcja w Las Vegas

Czytaj: Najdziwniejsze rekordy Guinnessa. Skąd ludzie biorą takie pomysły?