Suplement, który może znacznie przyspieszyć porost włosów

0
261
W przypadku starszych kobiet zmiany hormonalne związane z menopauzą również przyczyniają się do utraty włosów. Zdjęcie: Pixabay

Wypadanie włosów jest zupełnie normalne. Większość ludzi traci od 50 do 100 włosów dziennie, często nie zauważając tego.

Jeśli dzienna utrata włosów jest większa niż około 100 włosów dziennie, może wystąpić stopniowe przerzedzenie. Często staje się to coraz bardziej zauważalne w późniejszych latach, kiedy wzrost włosów zwalnia.

Trwałe wypadanie włosów może wywołać u ludzi niepokój, ale istnieje wiele naturalnych środków, które wykazały obiecujące wyniki w stymulowaniu wzrostu włosów. Wykazano, że na przykład witamina E, która pomaga zachować zdrową skórę i oczy oraz wzmacnia naturalną obronę organizmu przed chorobami i infekcjami, poprawia wypadanie włosów.

Jedno z badań opublikowanych w Med.gov wykazało, że na wzrost włosów pomoże przyjmowanie suplementu witaminy E.

„Pacjenci z łysieniem na ogół wykazują niższy poziom przeciwutleniaczy w obszarze skóry głowy, a także wyższy wskaźnik peroksydacji lipidów” – czytamy na stronie.

„Tokotrienole należą do rodziny witaminy E i są znane jako silne przeciwutleniacze.”

„Dlatego przeprowadzono badanie mające na celu zbadanie wpływu suplementacji tokotrienolem na porost włosów u ochotników cierpiących na wypadanie włosów.”

Czytaj: Czy woda ryżowa pomaga we wzroście włosów? Oto, co myślą eksperci

pl.freepik.com

W badaniu 21 ochotników zostało losowo przydzielonych do otrzymywania doustnie 100 mg mieszanych tokotrienoli dziennie, podczas gdy 17 ochotników zostało przydzielonych do otrzymywania doustnie kapsułek placebo.

Ochotnicy byli monitorowani pod kątem liczby włosów na określonym obszarze skóry głowy.

Badanie wykazało, że liczba włosów ochotników w grupie suplementacji tokotrienolem „znacznie wzrosła” w porównaniu z grupą placebo.

Pierwsza z nich odnotowała 34,5% wzrost pod koniec ośmiomiesięcznej suplementacji w porównaniu z 0,1% spadkiem w przypadku drugiej.

„Podsumowując, to badanie wykazało, że suplementacja kapsułkami tokotrienolu zwiększa liczbę włosów u ochotników cierpiących na wypadanie włosów w porównaniu z grupą placebo” – czytamy w badaniu.

„Ten obserwowany efekt był najprawdopodobniej spowodowany aktywnością przeciwutleniającą tokotrienoli, która pomogła zmniejszyć peroksydację lipidów i stres oksydacyjny w skórze głowy, które są powiązane z łysieniem”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Istnieje kilka metod leczenia, które mogą pomóc w wypadaniu włosów i zdrowiu włosów. Finasteryd i minoksydyl są głównymi metodami leczenia łysienia typu męskiego.

Minoksydyl może być również stosowany w leczeniu łysienia typu żeńskiego. Kobiety nie powinny stosować finasterydu.

pl.freepik.com

„Wiele leków, w tym minoksydyl i finasteryd, nie jest bezpiecznych dla kobiet w ciąży lub kobiet, które chcą zajść w ciążę”.

Służba zdrowia twierdzi, że niektóre rodzaje wypadania włosów są trwałe, takie jak łysienie typu męskiego i żeńskiego. Szacuje się na przykład, że około 40% kobiet w wieku 70 lat lub starszych doświadcza łysienia typu kobiecego.

Oprócz alkoholu wypadanie włosów może być spowodowane chorobą, stresem, utratą masy ciała, niektórymi lekami na raka i niedoborem żelaza.

W przypadku starszych kobiet zmiany hormonalne związane z menopauzą również przyczyniają się do utraty włosów.

Co więcej, wraz z wiekiem, nasze włókna włosów stają się cieńsze i krótsze, co może prowadzić do ich wypadania lub siwienia.

Włosy składają się głównie z białka zwanego keratyną, które tworzy również paznokcie i tworzy zewnętrzną warstwę ochronną skóry.

Czytaj: Niespotykanie klimatyczna wioska we Włoszech.