Suszy i prasuje za jednym razem! Prosty trik suszenia pościeli

0
186
Zdjęcie: pl.freepik.com

Suszenie prześcieradeł w suszarce bębnowej zajmuje od 40 minut do godziny, jednak może to kosztować właścicieli domów wiele pieniędzy rocznie na rachunkach za prąd.

Gdy pogoda staje się chłodniejsza, a dni stają się coraz krótsze, próba suszenia pościeli może być trudna, zwłaszcza gdy wiele osób unika korzystania z suszarek bębnowych z powodu rosnących rachunków za prąd.

Jak więc właściciele domów mogą naturalnie suszyć prześcieradła podczas chłodniejszych miesięcy? Prześcieradła i kołdry wymagają dużej powierzchni i mogą łatwo spleśnieć w domu, jeśli nie zostaną odpowiednio wysuszone.

Na szczęście James Higgins, ekspert ds. pościeli i dyrektor generalny Ethical Bedding, przedstawił kilka prostych wskazówek, jak suszyć pościel w naturalny sposób bez używania suszarki bębnowej.

Czytaj: „Szafa Dobra” znów pomaga w Krakowie

Pierz pościel na początku dnia

James powiedział, że właściciele domów muszą „być świadomym” swojego czasu i robić pranie na początku dnia.

„Oczywiście wnętrze domu nagrzewa się w ciągu dnia i daje większe szanse na szybkie wyschnięcie”.

„Temperatury w domu znacznie spadają w nocy, ponieważ jest to wtedy, gdy w domu jest najzimniej, więc unikaj suszenia pościeli przez noc, dając im najlepsze możliwe szanse w ciągu dnia”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Suszenie prześcieradła w kuchni

James powiedział, że suszenie prześcieradeł w kuchni to „dwa w jednym”, ponieważ kuchnia jest najcieplejszą częścią domu. Kuchnia to miejsce, w którym ludzie gotują i gdzie zwykle panuje największy ruch pieszy.

Ekspert od pościeli dodał: „Jeśli często gotujesz w piekarniku, możesz wykorzystać nadmiar ciepła do jednoczesnego suszenia pościeli w pokoju.”

„Chociaż, jeśli gotujesz śmierdzące jedzenie, nie polecałbym tej opcji, ponieważ zapach wchłonie się w pościel. Umieszczenie suszarki obok drzwi piekarnika pozwoli nadmiarowi ciepła przyspieszyć proces suszenia.”

Czytaj: 5 sposobów na zapobieganie pleśni podczas suszenia prania w domu

Suchy ręcznik

Suchy ręcznik usunie wszelkie zagniecenia i zapewni, że pościel będzie wygładzona, miękka, puszysta i sucha.

James powiedział, że nie zalecałby umieszczania bezpośredniego ciepła z żelazka na wilgotnej pościeli, ale połóż suchy ręcznik na pościeli, a Twoje problemy zostaną rozwiązane.

Powiedział: „Kiedy masz już rozłożoną deskę do prasowania, połóż wilgotną pościel na desce i połóż na niej stary suchy ręcznik.”

„Następnie ustaw żelazko na średnim lub wysokim ustawieniu i nałóż ciepło żelazka na ręcznik.”

„To przeniesie ciepło przez ręcznik na pościel i wysuszy je i wyprasuje za jednym razem – skracając czas suszenia!”

Wilgotne plamy osuszyć suszarką do włosów

Niestety nie ma gwarancji, że pościel będzie całkowicie sucha, szczególnie w przypadku materiałów nieco grubszych.

Aby wysuszyć te nieznośne obszary, takie jak rogi kołdry, użyj suszarki do włosów na kilka minut.