Światowej sławy cukiernik tworzy niezwykłe czekoladowe rzeźby

0
1018
Zdjęcie: YouTube

Dla tych, którzy lubią słodycze i sztukę, praca światowej sławy cukiernika Amaury’ego Guichona z pewnością Was zaskoczy.

Francuski cukiernik z Las Vegas tworzy niezwykłe czekoladowe rzeźby, które wyglądają, jakby należały do muzeum.

Ze słodkich słodyczy potrafi wyprodukować prawie wszystko; w tym zwierzęta, fantastyczne stworzenia, motocykle, diabelskie koła i wiele innych rzeczy.

Guichon opowiada o swoim intensywnym procesie tworzenia każdej rzeźby w materiałach filmowych na YouTube, pokazując, jak rzeźbi każdy projekt z czekolady, jakby była gliną.

W przypadku jednej ze swoich najnowszych prac – spektakularnego, 80-kilogramowego czekoladowego lwa – Guichon spędził pięć dni na tworzeniu jadalnej bestii i poświęcił 10 godzin na samą grzywę.

Zaczął od wlewania roztopionej czekolady do gigantycznych foremek w kształcie jajka, przed połączeniem każdej większej części. Działają one jako podstawa głowy i ciała lwa. Guichon następnie dodał więcej czekolady w grubych, przypominających glinę warstwach, aby wyrzeźbić realistyczne szczegóły. W końcu użył pistoletu natryskowego, aby nadać kolor jadalnym pigmentem, a nawet dodał cienkie, białe czekoladowe wąsy.

Wiele czekoladowych eksponatów powstaje z miłości Guichona do postaci. Po pierwsze, stworzył czekoladowego smoka z Gry o Tron, a po drugie stworzył Demogorgona, potwora spopularyzowanego w serialu Stranger Things. Wyrzeźbił nawet niesamowitego czekoladowego feniksa wyłaniającego się z popiołów, wraz z żywym, czerwonym upierzeniem.

Kiedy nie rzeźbi arcydzieł z czekolady, Guichon prowadzi kursy mistrzowskie w swojej firmie The Pastry Academyy. Sprawdź jego stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej.

Przewiń w dół, aby zobaczyć niektóre z niesamowitych czekoladowych rzeźb Guichona, i śledź go na Instagramie, aby zobaczyć więcej materiałów zza kulis.

Światowej sławy cukiernik Amaury Guichon wykonuje niesamowite rzeźby z czekolady.

Zdjęcie: Instagram

Używa czekolady jak gliny.

Czytaj: Jelly Alchemy – niesamowite ręcznie robione galaretkowe ciasta 3D

Zdjęcie: Instagram

Wykonanie każdego elementu zajmuje kilka dni, każda czekoladowa rzeźba zawiera niesamowitą ilość szczegółów.

Zdjęcie: Instagram

Wiele jadalnych eksponatów inspirowanych jest fantastycznymi stworzeniami.

Zdjęcie: Instagram

Guichon jest ekspertem w przekształcaniu prawdziwych przedmiotów w desery.

Czytaj: Poznań: specjalne napisy przed przejściami dla pieszych

Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram

johannesfloe.com – Art to remember