Świetne ćwiczenia, które wzmocnią Twój kręgosłup i zredukują ból

0
1418

Dzisiaj prezentujemy najlepsze ćwiczenia na kręgosłup zamiast operacji. Ćwiczenia te poprawią Twoją postawę i odciążą kręgosłup. Dzięki tym prostym ćwiczeniom zwalczysz ból, który powoduje siedząca praca lub zwyrodnienia kręgosłupa. Stosując regularnie te ćwiczenia poczujesz ulgę i odzyskasz chęci do życia.

Prawie każdy z nas doświadczył bólu kręgosłupa. Niestety, większość ludzi zmaga się z tą dolegliwością codziennie. Ortopedzi najczęściej zalecają ćwiczenia, tylko pacjenci nie zawsze się do tych zaleceń stosują.

Wystarczy, że każdego dnia poświęcisz na ćwiczenia około 15 minut. Twój kręgosłup Ci za to podziękuje. Ból minie jak ręką odjął. Poznaj te ćwiczenia.

1.KOT I PIES

Należy przyjąć pozycję na czworaka na macie i wypychać plecy w łuk, tak jak na poniższym filmiku.

2. WYCIĄGANIE RĄK

Należy wyciągnąć ręce i rozciągnąć je jak najdalej potrafisz.

3. ROZCIĄGANIE NA BOKI

Nie zmieniając pozycji, ręce wyciągaj raz w lewo i raz w prawo. I tak na zmianę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Poznaj ćwiczenia oczu na poprawę widzenia – f7dobry.com

4. PRZYCIĄGANIE KOLAN

Należy położyć się na plecach i przyciągać na zmianę na kolana jak najbliżej klatki piersiowej.

5. PTAK

Należy przyjąć pozycję na czworaka i wyciągać na przemian lewą nogę i prawą rękę oraz prawą nogę i lewą rękę. 

6. DESKA Z PODNOSZENIEM NÓG

Należy rozpocząć od pozycji deski. Następnie należy unieść prawą nogę i opuścić ją do podłoża. Następnie należy unieść lewą nogę i opuścić ją do podłoża. I tak na zmianę.

Jeżeli pojawia się u Ciebie ból pleców – nie szukaj wymówek. Poświęć parę minut dziennie na ćwiczenia. Po kilku treningach powinieneś poczuć mniejszy ból i przypływ sił. Zaskoczysz się, że ból krzyża lub bolesne kurcze w karku mijają.

Cenne rady w walce z bólem kręgosłupa:

  • Żadnych ćwiczeń nie wykonuj na siłę, bo możesz sobie tylko bardziej zaszkodzić, a nie poprawić. Trening zaczynaj i kończ rozgrzewką (wystarczy 5 minut marszu).
  • Należy dobierać intensywność ćwiczeń na miarę swoich możliwości (chodzi o to, aby mieć przyspieszone tętno, ale musisz swobodnie oddychać i nie tracić tchu).
  • Ciało także musi odpocząć i się zregenerować. Nie szalej na początku i nie zwiększaj nadmiernie częstotliwości treningów.
  • Dbaj o różne partie mięśni. W powyższych ćwiczeniach ćwiczysz nie same plecy, ale także szyję, nogi, ręce i brzuch.
  • Poza ćwiczeniami warto czasami pójść na basen popływać (najlepsze dla kręgosłupa to kraul i grzbietowy), albo pojeździć na rowerze czy nawet pójść na zwykły spacer.
  • Jak już wybierasz się na spacer pamiętaj, żeby maszerować lub biegać w butach na miękkiej, elastycznej podeszwie. Tak samo wybieraj trasy o miękkim podłożu – ścieżka w lesie będzie sto razy lepsza niż twardy asfalt.

Koniecznie podziel się tymi korzystnie wpływającymi na kręgosłup ćwiczeniami i radami ze znajomymi oraz udostępnij na Facebooku.

Źródło i zdjęcia: youtube.com

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony f7city.pl