Świetne zgranie domów i ogrodów, aby interakcje społeczne się rozwijały

0
608

Na świecie jest wiele przestrzeni miejskich, które są tak wyjątkowo zaplanowane, że podobają się wielu ludziom. Za pomocą fotografii lotniczej mamy możliwość zobaczyć, jak starannie rozmieszczone są budynki w tych obszarach. Jednym z takich urzekających miejsc, w których świetnie zgrano domy i ogrody jest Brøndby Haveby lub Brøndby Garden City.

Brøndby Garden City znajduje się na obrzeżach Kopenhagi w Danii. To miejsce, gdzie jest wiele ogrodów lokalnych, które są znane z wyjątkowego okrągłego okładu.

zdjęcie: instagram.com

Domy w Brøndby Haveby mają duże podwórza, które zapewniają ucieczkę od hałaśliwego i gęsto zaludnionego miasta, a także dają okazję do uprawiania hobby, jakim jest uprawa roślin.

zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com

Pomysł „Garden City” został zatwierdzony w 1964 roku, kiedy gmina Brøndby zgodziła się na wydzielenie miejsca na teren na działki, w ten sposób hipnotyzujące kręgi zaczęły pojawiać się w okolicy.

zdjęcie: Google Earth

Architekt ogrodowy z Brøndby Haveby wybrał ten typ aranżacji nieprzypadkowo.

Czytaj: 10 roślin doniczkowych, które oczyszczają powietrze i ochronią przed smogiem!

zdjęcie: Google Earth

Idea stojąca za tymi kręgami jest prosta: zwiększenie interakcji społecznych wśród osób wynajmujących ogrody. Architekt wyjaśnił, że taki kształt symbolizuje starą wioskę, w której ludzie spotykali się w studni położonej w centrum. Dzięki temu wierzył, że interakcja społeczna będzie się dobrze rozwijać.

zdjęcie: Google Earth

Ogrody słyną z pięknego zdjęcia z lotu ptaka. Zostały odkryte przez fotografów, takich jak Henry Do, którzy natknęli się na ten urzekający obszar.

zdjęcie: Google Earth

Czytaj: Ten niesamowity most zamienia się w tunel i łączy Danię i Szwecję