Symbolika i znaczenie koloru róż

0
1154
Zdjęcie: pixabay.com

Kolor róży, który wybierzesz przy określonych okazjach, robi dużą różnicę.

Na pogrzeb ubierzesz się w ciemne, czarne kolory, na Boże Narodzenie wybierzesz złoto lub czerwień, a żywe odcienie wybierzesz, gdy jesteś podekscytowany i idziesz świętować sukces.

To samo dotyczy kwiatów i róż. Niektórzy mogą powiedzieć, że niezależnie od koloru róża jest różą. Niestety, to błędne myślenie.

W epoce wiktoriańskiej znaczenie kwiatów w słownikach było bardzo popularne. Chociaż przez te bukiety i pąki nie wysyłano żadnych tajnych wiadomości, kolor wysyłanych róż miał duże znaczenie.

Mogą pachnieć pięknie, ale to ich kolor próbuje ci coś powiedzieć. I uwierz nam, na tej liście kolorów i różanego znaczenia, nie każdy kolor, który wysyłasz, musi symbolizować coś romantycznego.

Czarne róże

pixabay.com

Chociaż znamy ten kolor jako domyślny sposób symbolizowania żałoby i śmierci, ma on również pozytywną nutę, jeśli chodzi o jego znaczenie wśród róż.

Czarna róża sygnalizuje wielką zmianę i nowe początki, które mogą wzbudzać zaufanie do odwagi i nadziei.

Czarne róże są wyjątkowe i nie są łatwo dostępne w kwiaciarniach, dlatego potrzebujesz pomocy kwiaciarki, aby uzyskać upragnioną czarną różę. Dzięki temu ten kwiat niesie ze sobą atmosferę cudu i tajemniczości.

Czerwone róże

pixabay.com

Są one z pewnością najbardziej popularne, ponieważ ogólnie oznaczają miłość, ogień i pasję. Możesz to opisać jako klasyczny sposób powiedzenia „Kocham Cię” osobie w związku.

W Walentynki wszędzie wokoło widzimy czerwone róże i to tak, jakby świat mówił ci, że prawdziwa miłość wcale nie jest stracona.

Panny Młode chętnie wybierają na wesele bukiet czerwonych róż, ponieważ reprezentuje on zaangażowanie, głęboką pasję i błogość. Ponadto, jeśli planujesz powiedzieć komuś, że go kochasz, podarowanie mu bukietu ciemnoczerwonych róż może po prostu załatwić sprawę!

Niebieskie róże

pixabay.com

Niebieska róża nie jest naturalna i dlatego często oznacza to, co nieosiągalne, niemożliwe. Najczęściej jest to symbol tajemnicy.

Jeśli ktoś ci się podoba i nie możesz bezpośrednio powiedzieć, jak się czujesz, możesz wysłać danej osobie bukiet ślicznych niebieskich róż, aby uwydatnić tajemnicę miłości, którą możesz ofiarować.

Możesz również dać to osobie, którą uważasz za wyjątkową i cudowną na swój sposób.

Czytaj: Do Wrocławia powraca Festiwal Krasnoludków

Różowe róże

pixabay.com

Istnieje wiele odcieni różu, a różnorodność ich odcieni ma głębsze i dodatkowe znaczenie. Ogólnie rzecz biorąc, różowa róża oznacza słodycz, kobiecość i wyrafinowanie.

Możesz również łatwo nadać blady lub jasnoróżowy odcień, który oznacza szczęście, wdzięk, radość i łagodność.

Teraz wiemy, dlaczego większość kobiet woli kolor różowy. Naprawdę pasuje do kobiecej siły i elegancji.

Czytaj: Fotograf uchwycił uroczą, roześmianą popielicę siedzącą na kwiatku

Białe róże

pixabay.com

Możesz zauważyć, że białe kwiaty i róże są często obecne na pogrzebach i ponurych chwilach. To dlatego, że są symbolem czci, szacunku i wiecznej lojalności.

Z drugiej strony dość zauważalne są białe bukiety róż na weselach.

Znaczenie białych róż oznacza także młodą miłość, wieczną lojalność i wieczną miłość. Ich piękno tkwi w tym, gdzie róże są używane i chociaż są symbolem obu uczuć – smutku i radości – białe róże są po prostu piękne.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Żółte róże

pixabay.com

W dawnych czasach żółty kwiat oznaczał niewierność, zdradę, zazdrość oszustwo. Taki nieatrakcyjny obraz czegoś pachnącego i pięknego, prawda?

Dlatego w dzisiejszych czasach żółte róże symbolizują radość niesienia pomocy, przyjaźń i gościnę. Kolor ten pobudza także do działania i wyraża żywiołowość.

Pomarańczowa róża

pixabay.com

Czy ostatnio czujesz się przygnębiony? Kup sobie pomarańczowe róże!

Ten kolor oznacza entuzjazm, energię i pożądanie To także sposób na powiedzenie, że jesteś z kogoś dumny, więc możesz wysłać je komuś, kto świętuje jakiś sukces w swoim życiu.

Możesz nawet wyeksponować j w domu, aby wywołać przypływ emocji i energii.

Fioletowe róże

pixabay.com

Fiolet to symbol królewski. To kolor zaklęcia, splendoru i cudu.

Fioletowe róże są po prostu oszałamiające i wyjątkowe, więc należy je dawać tylko wyjątkowym osobom.

Jeśli jesteś w kimś potajemnie zakochany, ten kolor róż i ich znaczenie to idealny wybór dla Ciebie.

Tęczowe róże

pixabay.com

To nowoczesny twór i Wiktorianie nie mieli do czynienia z takimi kwiatami. Ale czasy się zmieniły i ludzie teraz poszukują kreatywnych sposobów na podkreślenie prostych i naturalnych kolorów róż, które mamy.

Znaczenie może się różnić w zależności od kolorów, które są w róży. Biała róża z odcieniem różu to sposób na podziękowanie, a żółte róże z czerwonymi końcówkami mogą oznaczać zakochanie się.

Istnieje milion interpretacji, które możemy wykonać, ale znaczenie róży zależy od Ciebie.

Brzoskwiniowe róże

pixabay.com

Kiedy z całego serca chcesz podziękować komuś, możesz wysłać bukiet brzoskwiniowych róż zamiast kartek z podziękowaniami lub listu.

Chociaż nie jest to coś, co codziennie wybierasz w kwiaciarni, jest to słodki odcień, który oznacza wdzięczność, skromność i szczerość.

Jeśli chcesz pokazać przyjaciółce, jak bardzo jesteś wdzięczny, okaż jej to przez te brzoskwiniowe róże.

Ciemno różowe róże

pixabay.com

Ten ciemniejszy odcień różu wskazuje na oznakę uznania i wdzięczności. Im intensywniejszy odcień, tym większy efekt.

Podczas gdy różowy pokazuje kobiecość, ciemniejszy odcień oznacza to samo, ale z głębszym poczuciem siły i przekonania.

Ciemno różowa róża jest jak obraz eleganckiej osoby z silnym sercem w środku.

Łososiowa róża

pixabay.com

Łososiowa róża symbolizuje entuzjazm i podekscytowanie. To kreatywny sposób na powiedzenie komuś, że nie możesz się doczekać, co nadejdzie. To także sposób na przekazanie niewinnego podziwu i uznania.

Bordowe róże

pixabay.com

Burgund to głębszy odcień czerwieni z połączeniem brązu. Ten kolor pochodzi z regionu we Francji i głównie tak można opisać kolor wina.

Chociaż róże bordowe nie są tak popularne jak tradycyjne czerwone róże, reprezentują również głęboką pasję. Innym godnym uwagi znaczeniem tego koloru jest nieświadome piękno.

Kremowe róże

pixabay.com

Możesz poczuć się oszukany i powiedzieć, że to tylko biała róża. Ale tak nie jest. Te róże w kolorze kości słoniowej lub kremu mają inne znaczenie.

Symbolizują zamyślenie, urok i wdzięk. Jedną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że jest to reprezentacja doskonałości i bogactwa.

Jeśli chcesz dać komuś do zrozumienia, że Ci zależy bez romantycznej otoczki, te kremowe róże będą strzałem w dziesiątkę!

Koralowe róże

pixabay.com

Czy ekscytują Cię nowe rzeczy i jedyne w swoim rodzaju możliwości? Kiedy ostatnio tak bardzo chciałeś spróbować czegoś nowego? Te koralowe róże wywołują to uczucie.

To słoneczny i jasny kolor, który reprezentuje pożądanie. Jest idealny dla tych, którzy zaczynają coś nowego lub podejmują nieznane przedsięwzięcia.

Możesz również z miłością dać je komuś, kto jest nowy w Twoim życiu, aby pokazać mu, że nie możesz się doczekać, aby dowiedzieć się o nim więcej.

Bukiet biało-czerwonych róż

pixabay.com

Czerwone róże mają swoje własne znaczenie, tak samo jak białe róże mają również swoje wyjątkowe znaczenie. Ale kiedy połączysz je razem, ich połączenie tworzy silniejszy rodzaj wiadomości. To znak jedności.

Nic dziwnego, że widzisz mnóstwo tych uroczych kwiatów na uroczystościach, imprezach partnerskich, a nawet weselach! Co za niesamowity sposób na przekazanie wspólnoty i solidarności.