Syria – te zdjęcia zapadną Ci w pamięci

0
479

Wszyscy słyszeliśmy o wydarzeniach, które miały miejsce w Syrii w ciągu ostatnich 10 lat.

Wojna, której końca nie widać, rebelianci, armia, ataki terrorystyczne, naloty. Miliony uchodźców uciekają z kraju w każdy możliwy sposób. Kraj jest pełen sierot. Tysiące straciły kończyny. Zniszczone miasta i smutna rzeczywistość. Straszne obrazki.

„Obserwując sytuację, zawsze zastanawiałem się, jak wyglądało życie miejscowej ludności. Co myśleli o całej sytuacji. Jak sobie poradzili ze wszystkim, co się wokół nich wydarzyło. Co myślą o przyszłości” – powiedział Jacob Laukaitis (podróżnik) dla Bored Panda.

„Przez lata było to wszystko – myśli. Jednak ostatnio miałem wreszcie szansę dostać się do Syrii i zobaczyć to wszystko z pierwszej ręki”.

„Mimo że było to najbardziej bolesne doświadczenie podróżnicze w moim życiu, miejscowa ludność całkowicie mnie zaskoczyła swoją siłą, gościnnością i życzliwością” – powiedział Laukaitis.

„Widziałem dosłownie tysiące zniszczonych i opuszczonych budynków, poprosiłem kierowcę, aby zabrał mnie na środek autostrady, widziałem atak terrorystyczny, który miał miejsce zaledwie kilka kilometrów ode mnie i pomimo tego wszyscy miejscowi wydawali się mieć w sobie pozytywne spojrzenie, wytrwałość i wiarę, Rozwaliło mnie to na kawałki”.

„Ludzie witali mnie, pozowali dla mnie, pokazywali mi swoją pracę, dzielili się ze mną posiłkami i śmiali się ze mną, jakbym był ich kuzynem”.

„Dziękuję cudownym mieszkańcom Syrii za ich siłę w tak trudnych okolicznościach. Chciałbym być w połowie tak silny jak oni i modlę się, aby życie tam jak najszybciej wróciło do normy” – zakończył Laukaitis.

Więcej informacji: youtube.com | Instagram | jacoblaukaitis.com

Czytaj: KLINIKA DLA KOTÓW W ROZDARTEJ WOJNĄ SYRII.

Miliony uchodźców uciekających z kraju, ze zniszczonych miast.

Czytaj: Fotograf pokazuje kontrast między dwoma światami, w których obecnie żyjemy, łącząc zdjęcia