Szczęście według Steve’a Cutts – krótka animacja przedstawiająca dzisiejsze szczęście wielu ludzi

0
1948

Dążysz w swoim życiu do osiągnięcia szczęścia? Poświęć proszę kilka minut, aby obejrzeć wideo autorstwa artysty i animatora  Steve’a Cuttsa.

Obejrzałeś? Przekonasz się, że Cutts jest niezwykle bacznym obserwatorem i krytykiem ludzkiego społeczeństwa.

Steve Cutts maluje mroczne obrazy ludzkiej pogoni za szczęściem. Wszystkie nasze zajęcia są tymczasowe i skazane na porażkę. Nie ma w tym wszystkim recepty na szczęście. Niezależnie, czy chodzi o elektronikę użytkową, nowy samochód, alkohol czy narkotyki, nic z tych rzeczy nie prowadzi do trwałego szczęścia.

Skupiając się na tych wartościach dojdziemy do momentu, że zawsze będziemy potrzebować więcej i więcej. W końcu nasze pragnienie bycia szczęśliwym – i gonienie za pieniędzmi, aby sobie na to pozwolić – zniewalają nas.

Ta oraz wiele innych animacji Cuttsa to potężna narracja. I możecie pomyśleć, że facet przesadza i upraszcza nasze życie, zadaje wielkie pytania: czy ludzie mogą być szczęśliwi? Czy też społeczeństwo zdominowało nasze wybory do tego stopnia, że prawdziwe szczęście jest mirażem?

Czy możemy uciec przed wyścigiem szczurów?

Odpowiedź sobie na pytanie: czy wyścig szczurów jest nieuniknionym wynikiem Twoich aspiracji? Nie wierzę, że tak jest. Życie nie musi być wyścigiem szczurów. Dokonując właściwych wyborów, można osiągnąć szczęście na własnych warunkach.

W niektórych przypadkach jest to bardzo proste: delektuj się pierwszym lub drugim kieliszkiem wina, ale nie pij sam całej butelki. Zdumiewaj się możliwościami nowoczesnych technologii, które reprezentuje smartfon, ale korzystaj z nich mądrze i nie przechodź od razu do następnej aktualizacji. Możesz poświęcić się świetnej pracy, ale nie zapomnij o równowadze między życiem zawodowym i prywatnym. I najważniejsze, najpierw odpowiedź sobie na pytanie, czy Twoja praca jest dla Ciebie odpowiednia.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź naszą stronę f7krakow.pl

Bądź świadomy tego, co Cię uszczęśliwia

W swojej książce z 2011 roku „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym„, Daniel Kahneman, wyróżniony Nagrodą Nobla, ekonomista behawioralny, rozróżnia szybkie lub impulsywne funkcje mózgu, które najbardziej decydują o ludzkich decyzjach, oraz wolniejsze, bardziej refleksyjne funkcje, których ludzie używają, aby przemyśleć coś trochę bardziej.

Obie funkcje pełnią ważną rolę: te szybkie odciągają Cię od szybko zbliżającego się samochodu, zanim świadomie zdasz sobie sprawę z tego, co się dzieje. Ale jeśli podejmujesz bardzo ważne, życiowe wybory – wybór miejsca, w którym chcesz żyć, zakup mieszkania, Twoja kariera, partner życiowy – funkcja impulsywna może za szybko podpowiedzieć Ci źle, niewłaściwie.

Świadome podejście do tego, czym jest dla Ciebie szczęście, może być tym, co wyciągnie Cię z wyścigu szczurów.


Zdjęcia: Steve Cutts 

Polecam najlepszy przepis na karpatkę – f7kulinarne.com 

Nie wiesz jak ruszyć w biznesem? Dowiedź się tutaj!