Szczury w centrum Warszawy. Mieszkaniec nagrał jednego, gdy wychodził z toalety na 18. piętrze!

0
1321
Szczury to istne utrapienie dla Warszawy. Zdjęcie: youtube.com

Szczury to duży i powracający problem Warszawy. Trudno je wystraszyć, wytępić, przenoszą choroby i niekiedy atakują ludzi. W jednym z biurowców w centrum stolicy oczom pracownika ukazał się ogromny szczur. Mężczyzna zdążył to nagrać i wrzucić do sieci.

O nieproszonym gościu w toalecie jako pierwszy napisał portal „Warszawa w Pigułce”. Szczur pojawił się w toalecie na 18. piętrze budynku w centrum Warszawy. W czasie śniadaniowej przerwy mężczyzna korzystając z toalety, natknął się na szczura. Nagranie zostało wrzucone do sieci.

W rozmowie z warszawskim „Metrem” prof. Stanisław Ignatowicz ze
Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego stwierdził, że Warszawa należy do mocno zaszczurzonych miast w naszym kraju.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dziewczynka z Warszawy chciała zebrać pieniądze, aby spełnić swoje marzenie. Wywiesiła ogłoszenie na klatce i w mig zarobiła.

-Mimo regularnych deratyzacji w blokach, biurowcach i domach ilość szczurów wzrasta. Szczególnie liczne populacje występują w parkach, gdzie ludzie dokarmiają ptaki. Ptaki nie są w stanie dojeść wszystkiego, a na tym korzystają szczury. Gryzonie występują też w kanałach i od dłuższego czasu miasto nie potrafi sobie z tym poradzić – mówił ekspert.

Dzieje się tak też, ponieważ nie ma w piwnicach kotów, które mogłyby sobie poradzić ze szczurami i je przegonić. Szczury nie zakładają gniazd tam, gdzie są koty.

Szczury przenoszą nawet 50 różnych groźnych chorób. Wśród nich jest leptostidoza, powodująca żółtaczkę, uszkodzenie nerek, zapalenie naczyń i histoplazmozę – chorobę atakującą zazwyczaj płuca.

Poniższy filmik robi wrażenie, ponieważ spotkanie się z takim gryzoniem twarzą w twarz na pewno nie jest miłym doświadczeniem.

Jesteś z Warszawy? Zapraszam do odwiedzenia naszej strony f7warszawa.pl