Szef kuchni wskazuje, co jest nie tak z przemysłem spożywczym w Ameryce, porównując 2 zdjęcia

0
568
Mężczyzna wykorzystał zestawienie dwóch zdjęć wykonanych w Idaho i San Antonio, aby doskonale zilustrować wadliwość obecnego systemu. Zdjęcie: Twitter

Wygląda na to, że pandemia COVID-19 wpływa nie tylko na miliony ludzi na całym świecie, ale także ujawnia poważne wady w działaniu rządów i polityki.

W Stanach Zjednoczonych ponad 22 miliony ludzi złożyło wniosek o pomoc dla bezrobotnych, odkąd prezydent Trump ogłosił stan wyjątkowy w kraju, pokazując, jak poważnie na pracowników i firmy wpłynęła pandemia wirusa koronawirusa. Chociaż rząd wydał program pomocy finansowej, aby pomóc tym, którzy zmagają się z trudnościami, wielu twierdzi, że nadal nie otrzymało pieniędzy.

Chociaż niektóre problemy pojawiły się nagle, nie można przeoczyć głównych niepowodzeń w systemie.

Czytaj: Lekarz medycyny: „Każdy może pomóc sobie w uniknięciu poważnego zachorowania”

Szef kuchni i założyciel World Central Kitchen (WCK), José Andrés, niedawno zabrał głos na Twittera, dzieląc się spostrzeżeniami na temat przemysłu spożywczego w Ameryce.

José Andrés jest szefem kuchni i założycielem World Central Kitchen (WCK), organizacji non-profit zajmującej się zapewnianiem posiłków po klęskach żywiołowych.

Zdjęcie: David Shankbone

Szef kuchni wyraził swoje przemyślenia na temat obecnego przemysłu spożywczego i jego wad w wątku na Twitterze.

Mężczyzna wykorzystał zestawienie dwóch zdjęć wykonanych w Idaho i San Antonio, aby doskonale zilustrować wadliwość obecnego systemu.

Jedno zdjęcie pokazuje stosy ziemniaków, które zostały wyrzucone przez rolników, ponieważ ludzie przestali kupować ziemniaki, ponieważ popyt handlowy drastycznie spadł po zablokowaniu przez koronawirus.

Drugie zdjęcie pokazuje tysiące samochodów, którymi ludzie przyjechali do banku żywności w San Antonio. Miliony osób straciło pracę i źródło dochodu, więc pojechali szukać pomocy w bankach żywności, które niestety szybko zostały przytłoczone przez tak wielu chętnych i ludzie głodują.

Jak to się stało? Jak mogą istnieć dwie takie fotografie z tego samego kraju w tym samym czasie? Na Twitterze Andrés wyjaśnia, że przemysł spożywczy w Ameryce jest wadliwy.

„Dzieje się tak, ponieważ przez cały czas mamy łańcuch dostaw żywności, który traktujemy jako niewidoczny, gdy działa… i zauważamy go tylko wtedy, gdy ten łańcuch został przerwany,” powiedział szef kuchni. Dodał, że osoby stojące za World Central Kitchen robią wszystko, co w ich mocy, aby wypełnić lukę między rolnikami a głodnymi, jednak Andrés przyznał również, że ich wysiłki nie są wystarczające.

Zdjęcie: chefjoseandres

Pierwsze zdjęcie pochodzi z Idaho. Rolnicy wyrzucają swoje ziemniaki, ponieważ tak wiele miejsc, w których je jedliśmy – stadiony, kawiarnie, restauracje – są zamknięte dla bezpieczeństwa. Przez niski popyt nikt nie kupuje ziemniaków. Zapotrzebowanie komercyjne spadło i nie ma rynku na dodatkowe ziemniaki. Rolnicy je po prostu wyrzucili.

Zdjęcie: chefjoseandres

Drugie zdjęcie pokazuje tysiące samochodów w kolejce do banku żywności … w San Antonio. Mając miliony osób bez pracy i tak wielu odwiedzających banki żywności po raz pierwszy, system jest całkowicie przytłoczony, a ludzie głodują.

10 000 samochodów ustawionych w kolejce przed świtem. Amerykanie czekają godzinami na jedzenie. Wielu z nich nie spodziewało się takiego obrotu sprawy jeszcze miesiąc temu.

Czytaj: BRYTYJSKI MCDONALD’S WPROWADZIŁ PAPIEROWE SŁOMKI. LUDZIE CHCĄ POWROTU PLASTIKOWYCH.